Prof. Dr . Olcay Çizmeli <br> <strong>Müdür</strong>
Prof. Dr . Olcay Çizmeli
Müdür

Acıbadem Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun amacı; “Sağlık Teknikeri” yetiştirmektedir. Programlarda, sağlık alanında dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmeler sürekli takip edilerek, yaşam boyu yararlanılacak bilgi, beceri ve deneyimler kazandırılmakta ve hekimlerin sağ kolu olan insan sağlığına hizmet verecek nitelikli sağlık teknikerlerinin yetişmeleri sağlanmaktadır.

Dört yarıyıldan oluşan programlarımızda öğrencilerimiz mesleki teorik ve uygulama derslerinin yanı sıra genel kültür dersleri de alarak sadece mesleki yetkinlik değil, topluma yararlı, örnek insanlar olarak da yetişmektedirler.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda teorik dersleri üniversitenin zengin öğretim üyesi kadrosu verirken, öğrenciler uygulama derslerini ise hem Kerem Aydınlar Kampüsü içinde yer alan yüksek donanımlı laboratuvarlarda ve simülasyon merkezinde (CASE) hem de ülkemizin önde gelen sağlık kuruluşu olan Acıbadem Sağlık Grubu hastanelerinde almaktadırlar.

×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.