ACU Gönüllüleri ailesi olarak amacımız; STK’larla öğrenciler arasında köprü oluşturup daha çok insanın hayatına dokunabilmek ve okulumuzun sosyal sorumluluk yönünü güçlendirebilmek. Bizler bu güne kadar birçok çocuğa, hastaya, yaşlıya ve bize ihtiyacı olan herkese umut olmayı hedefledik ve bu yolda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sizleri de ailemizde görmek için sabırsızlanıyoruz.

Acıbadem Üniversitesi Adli Tıp ve Kriminoloji Kulübü, adli tıp ve kriminoloji ile ilgilenen öğrencileri bir araya getirip bu alanda faaliyetler düzenlemek amacıyla kuruldu. Kulüp bünyesinde kriminolojiye dair söyleşiler, adli tıp eğitim seminerleri, şiddet ve şiddet türleri üzerine çalışmalar gerçekleştirilir. Kulüp aynı zamanda adli tıp alanında bilimsel araştırma faaliyetleri yapmak isteyen öğrencilere destek vermektedir. Kulüp, danışman akademisyen rehberliğinde ve paydaş derneklerin işbirliğinde faaliyetlerini gerçekleştirir. Kulüp, tüm Acıbadem Üniversitesi öğrencilerinin katılımına ve yapılacak etkinlikler katılımcılarından gelecek yeni fikirlere açıktır.

Acıbadem Üniversitesi Astronomi Kulübü, astronomiye ilgi duyan öğrenciler tarafından uzay ve uzay bilimleri hakkındaki bilgi-birikimimizi arttırmak, gözlem yapmak, astronomik araştırmalar ile ilgili öğrendiğimiz güncel bilgileri paylaşmak, sosyal faaliyetlerde bulunmak ve diğer astronomi meraklılarıyla tanışmak amacıyla oluşturulmuş bir öğrenci kulübüdür.

Acıbadem Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Kulübü, 2016 yılında kurulmuştur. Kulübümüzün asıl hedefi düzenlediği çeşitli etkinlikler ile başta üniversitemiz olmak üzere toplumun tüm kesimlerinde beslenme konusunda bilinç oluşturmayı ve sağlık alanında tematik olan üniversitemizi bu alanda en iyi şekilde temsil etmeyi hedeflemektedir. Kulübümüzün temel amacı beslenme konusunu baz alarak düzenleyeceği etkinlikler ile öğrencilerin ders dışındaki zamanlarını daha verimli ve keyifli bir şekilde değerlendirmelerine yardımcı olmaktır. Bu amaçlarımız doğrultusunda toplumdaki beslenme bilincinin artmasına yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Beslenme ile ilgili önemli gün ve haftalarda söyleyişi, konferans, seminerler organize ederek etkinlikler gerçekleştirmekteyiz. Bunların yanı sıra sağlıklı yaşam ile ilgili film gösterimleri, oyunlar, fiziksel aktiviteyi artırmaya yönelik geziler, etkinlikler ve pişirme teknikleri gibi öğretici workshoplar da düzenlemekteyiz.

Acıbadem Üniversitesi Biyoetik Kulübü olarak amacımız; İnsan hayatında, meslek yaşamında karşılaşılan değer sorunlarının farkında olmak; benimsenecek tutum ve davranışlar konusunda değer temelli ve ilkelere dayanan çözümler üretebilmek, bilim ve teknolojinin uygulanmasında ortaya çıkan değer çatışmalarının çözümlenmesinde fikir üretebilmek; kişisel ve mesleki gelişim sürecinde, evrendeki ve yaşamdaki sorunlara duyarlı, erdemli insanlar olarak uygulama yolları ve çözümleri ortaya koyabilmek, toplumsal bir meselede, bir edebiyat ya da sanat eserinde, bir tartışma alanında, sağlık , sosyal ve fen bilimlerinden güç alarak zenginleşen, çoğulcu, birbirinden öğrenen, dayanışmacı bir üretme ortamı oluşturabilmektir.

Acıbadem Denizcilik ve Yelken Kulübü, üniversite öğrencilerini yelken sporu ile tanıştırmak, temel ve ileri yelken eğitimi vermek, üyelerine denizcilik kültürünü aşılamak, evrensel etik değerlere bağlı, öncü, yenilikçi ve başarılı sporcular yetiştirmek, yetiştirdiği sporcularla üniversitemizi temsilen yelken yarışlarına katılmak, katıldığı bu yarışlarda başarılar elde ederek üniversitemizin logosunu denizlerde dalgalandırmayı amaçlar. Denizi, rüzgarı ve tüm bunları bileştiren yelkeni bizler çok seviyoruz ve sizlerin de keyif alacağınızdan şüphemiz yok, herkesi kulübümüze bekliyoruz.

Acıbadem Üniversitesi Drama Kulübü yıl içerisinde pek çok kültür sanat organizasyonu düzenleyen, bu organizasyonların her aşamasında kulüp üyelerinin yer almasını hedefleyen bir kulüptür. Bunun yanı sıra kulüp üyelerinin sanat perspektifini geliştirmelerine katkı sağlayacak pek çok workshop ve eğitim gerçekleştirmekte ve her akademik yılda bir tiyatro oyunu çıkartarak sahnelemektedir. Üniversitenin kuruluşundan bu yana var olan en eski öğrenci kulüplerinden biri olmakla birlikte 6 yılda sahneye koymuş oldukları 5 oyun ile pek çok uluslararası festivale katılmış, yarışmalarda ödül almıştır.

Acıbadem Üniversitesi Düşünce Kulübü, bilim, felsefe, din, tarih, kültür ve sanat konularında alanında uzman isimleri ağırlayarak tartışma ve bilgi paylaşımıyla herkese hitap eden etkinlikler düzenleyen bir kulüptür.

Acıbadem Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kulübü; 1. sınıftan 4. sınıfa kadar tüm öğrencilerin iç içe olarak alanında uzman kişilerle bir araya gelmesini sağlamak, fizyoterapideki çeşitli alanlar hakkında bilgi birikimini arttırmak ve çeşitli sosyal faaliyetlerde bulunmak amacıyla kurulmuştur.

Acıbadem Üniversitesi Dans Kulübü olarak her sene 500’ü aşkın üyemize; sportif latin, salsa, bachata, tango ve hipop dallarında, alanlarında uzman hocalarımız ile temel düzeyden başlayarak ücretsiz olarak eğitim vermekteyiz. Temel düzeylerde dans eğitimi alabileceğiniz gibi, üniversitemiz içi farklı etkinlikler ve üniversitelerarası dans festivallerinde sahne almak için de kurslarımıza katılabilirsiniz. Seni de aramızda görmeyi bekliyoruz.

Fotoğraf çekmek, o an hissettiklerini bakış açına yansıtmaktır. Bu kulüpteki amacımız fotoğraf çekmek değil, o hisleri hissettirmektir. Eğer sen de fotoğrafın yansıttıklarını hissetmek istiyorsan, aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Kadın Hakları Kulübü olarak kazanılmış haklarımızdan vazgeçmeyeceğiz. İstanbul sözleşmesi ve 6284 sayılı yasanın etkin bir şekilde uygulanması için her gün mücadele etmeye devam edeceğiz. Üniversitelerde, sosyal hayatımızda kısaca yaşamımızın her alanında özgürlüklerimiz kısıtlanıyor, toplumsal cinsiyet eşitliği sağlanmıyor.

Bu durumda bize de mücadele etmek düşer. Mücadelemizi büyütecek ve genç kadınların gündemini birlikte değerlendirip birlikte çözümler üreteceğiz.

Bizlere dayatılan tüm sınırları aşmak için birlikte konuşuyoruz, birlikte karar veriyoruz. Mevcut haklarımızı korumak ve haklarımızın farkında olmak için sen de bu mücadeleye katıl!

Genç Kadınlar Asla Yalnız Yürümeyecek.

ACUMSA Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesinde yetişen geleceğin hekimlerine, sağlık sorunlarına dair kapsamlı bir giriş sunmak, çalışmalarımız ve olanaklarımız yardımıyla, Türkiye’nin ve dünyamızın sağlığını şekillendiren ulusal ve uluslararası eşitsizlikleri değiştirmekte istekli, kültürel olarak duyarlı tıp öğrencileri yaratmaktır.

Acıbadem Üniversitesi MEDAK (ACUMEDAK) 2014 yılından beri aktif olarak sahada tıbbi tabanlı sosyal sorumluluk projeleri yapmaktadır. Sadece gönüllü tıp ve sağlık bilimleri fakülteleri öğrencilerinden oluşan ekip, Türkiye ve dünyada kırılgan grup olarak tanımlanan ve sağlık hakkına erişimi sıkıntıda olan gruplarla çalışmaktadır.

Temel olarak amacı; kalıcı olabilecek, bilimsel olarak geçerliliği ve yetisi kanıtlanmış yöntemler kullanarak, bu grupların hayat kalitesini arttırmak ve ileride yapılabilecek müdahale projelerine veri ve örnek sağlayabilmektir. Bu amaç doğrultusunda çalışmalarına yurtiçinde ve yurtdışında devam etmektedir. ACUMEDAK, çalışmalarını Medikal Arama Kurtarma Derneği (MEDAK) ile birlikte yürütmektedir.

Gayesi öğrencilere uluslararası politika ve diplomasi üzerine detaylı bir sunuş sağlamak olan Acıbadem Üniversitesi Model Birleşmiş Milletler Kulübü, kısaca ACUMUN, bir kâr amacı gütmeyen öğrenci topluluğudur. Kulübümüz sadece öğrencilerin ya da katılımcıların münazara ve toplum önünde konuşma becerilerini geliştirmelerini ve bunlar üzerinde pratik yapma şansı sağlamak ile kalmıyor ayrıca dünya siyaseti üzerine içten bir bakış açısı ile bakmayı ve katılımcılarına kendi fikrini, kendi bakış açısını vermeyi hatta ilgilerini ve bilgilerini geliştirebilecekleri bir alan yaratma şansını tanıyor.

Acıbadem Üniversitesi Mühendislik Kulübü, tasarlayan, güçlü, analiz ve sentez yeteneğine sahip olan, hayal eden, test eden ve geliştiren, en önemlisi sürekli araştırmaya açık olan, mühendisliği hayatının bir parçası olarak gören geleceğin mühendislerinin topluluğudur. Kulübün amacı ülkemiz ve dünya çapında düzenlenen zirve, seminer, konferans, fuar ve proje yarışmalarına katılmak, bu etkinlikleri üniversitede gerçekleştirmektir.

Acıbadem Üniversitesi Münazara Kulübü olarak hukuk, kadın hakları, ekonomi gibi konularda eğitim ve maçlar düzenlemenin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerle birlikte yürüttüğümüz etkinlik ve turnuvalarda hem eğlenip sosyalleşiyor hem de kendimizi geliştiriyoruz.

ACU Müzik Kulübü olarak her hafta düzenlediğimiz "Müzikli Dakikalar" etkinliğimiz ve özel günlere özel olarak hazırlandığımız konserlerimiz ile derslere keyifli molalar veriyoruz. Siz de eğer müziğin hayatında özel yeri olduğunu düşünenlerdenseniz, üniversitemize yeni katılan sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Acıbadem Üniversitesi Nadir Hastalıklar Kulübü (ACURARECLUB), düzenlediği çeşitli etkinliklerle başta üniversitemiz olmak üzere toplumun tüm kesimlerinde Nadir Hastalıklar bilinci oluşturmayı amaçlamaktadır. Okulumuz bünyesindeki Nadir Hastalıklar ve Yetim İlaçlar Uygulama ve Araştırma Merkezi ile ortak çalışarak Nadir Hastalıklar için Türkçe kaynak oluşturulmasında görev almakta, Nadir Hastalıklar Ağı ve birçok hasta derneğiyle gönüllü çalışmalar düzenlemekte, nadir hastalıklarla ilgili araştırma projelerinde yer almaktadır.

Bunların yanında her yıl Nadir Hastalıklar Gününde sempozyum düzenleyerek birçok dernek temsilcisini, hastayı ve yakınlarını, öğrencileri ve konunun uzmanlarını bir araya getirmekte, Nadir Hastalıklar ile ilgili tüm paydaşların birbiriyle destekleşmesine aracı olmaktadır.

Acıbadem Üniversitesi Oyun Kulübü 2014 yılında faaliyet göstermeye başladı. Başladığı yıldan bu yana pek çok oyun gecesi ve etkinliği düzenledik. 2015 yılı itibariyle E-Oyun adıyla bilgisayar oyunları etkinlikleri başladı. Kulübün amacı üniversite öğrencilerinin interaktif becerilerini geliştirmesini ve stratejik düşünebilmelerini sağlamaktır. Bunun yanı sıra oyunlar aracılığı ile bağ kuracakları bir ortam oluşturmaktır.

Acıbadem Üniversitesi Psikoloji Kulübü, akademik/sosyal ve sosyal sorumluluk olmak üzerine üç farklı kategoride etkinlikler düzenleyerek başta psikoloji öğrencileri olmak üzerine üniversitemiz öğrencilerinin akademik ve sosyal becerilerini geliştirmeyi amaçlar.

Acıbadem Üniversitesi Sağlık Yönetimi Kulübü sağlık yönetimiyle ilgili ülke ve dünya sorunlarına yönelik alanla ilgili kanıta dayalı çalışmalar yapan, yeniliklere açık, etik değerlere saygılı, yaratıcı, bağımsız ve eleştirel düşünceye sahip bireylerin yetiştirilmesine katkı sağlamaya çalışan bir kulüptür.

Acıbadem Üniversitesi Satranç Kulübü’nün öncelikli amacı Satranç severleri bir araya getirmektir. Satranç öğrenmek ve geliştirmek isteyenler için Satranç Kursu, ayrıca satranç oynamak isteyenler için turnuvalar düzenlemek öncelikli etkinliklerimiz ve amaçlarımızdır.

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu (ACUTBAT), hem bilimsel araştırma alanında öğrencilere destek olacak, verim katacak ve öğretici olacak etkinlikler düzenlemekte hem de araştırmaya gönül vermek isteyen öğrenci ve öğretmenleri bir araya getirmektedir. 2012'den 2015'e kadar ABAK (Acıbadem Üniversitesi Bilimsel Araştırma Kulübü) her sene cerrahi dikiş eğitimleri, adli tıp gezileri düzenledi ve kulüp üyeleri okulumuz ve hastanelerimiz bünyesinde gerçekleşen makale paylaşım toplantılarına katıldılar. 2015'ten itibaren ismi Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu olarak değişen bu topluluk daha önce yaptığı etkinliklerin yanı sıra öğrenciler tarafından yürütülen makale tartışmaları düzenlemeye başladı. Ayrıca bilimsel araştırma yöntemleri ve adımları ile ilgili üniversitenin öğretim üyeleri tarafından gerçekleştirilen konuşmalar düzenledi.

Kulüp, üniversitenin 5 yıldır ders kapsamı içerisinde gerçekleşen Öğrenci Kongresi’nin tüm sorumluluğunu üzerine alarak tematik öğrenci araştırma kongresi çalışmalarına devam etmektedir.

Acıbadem Üniversitesi Yabancı Diller ve İletişim Kulübü dilleri; kültürleri ve ülkeleri ile keşfetmeyi, farklı kültürlerden insanlar tanımayı, uluslararası programlar hakkında bilgi sahibi olmayı ve bu programlarda yer almayı hedeflemektedir.

Yeşilay, insan onurunu ve saygınlığını temel alan, toplumu ve gençliği ayrım gözetmeden zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışan milli ve ahlaki değerleri gözeterek ve bilimsel metotlar kullanarak bağımlılıklarla mücadele eden bir sivil toplum kuruluşudur.

Acıbadem Üniversitesi Genç Yeşilay Kulübü’nün hedefi; alkol, madde ve internet bağımlılığı ile mücadele etmek ve üniversite öğrencilerinin konuya ilişkin farkındalığını arttırmaktır. Temel faaliyetleri; sağlıklı yaşam için organizasyonlar düzenlemek, eğitim ve seminerler düzenlemek, kamp faaliyetleri düzenlemektir.

×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.