Ana içeriğe atla

Sağlık Hizmetleri

Sağlık Merkezimiz; hekim ve hemşirenin bulunduğu, ayakta sağlık hizmeti veren, gerekli durumlarda acil müdahale yapan; ileri tetkik ve tedaviler için 2.basamak sağlık kuruluşlarına yönlendiren birimdir. Merkez hafta içi her gün mesai saatleri içinde (8.30-17.30) hizmet vermektedir.

Öğrencilerimize hastalık için istirahat raporu verme ve sağlık kuruluşlarından staj öncesi istenen ”işe giriş muayenesi” yapma yetkisi de bulunmaktadır.

Öğrenci Yakınlarını Tanımlama

Öğrenci Yakınlarını Tanımlama Sistemi ile Acıbadem Üniversitesi öğrencileri ve yakınları Acıbadem Sağlık Grubu’nda yer alan hastaneler ve tıp merkezlerinden indirimli olarak hizmet alma hakkına sahiptir. Haktan yararlanabilmek için öğrencilerin, BADEMNET’te yer alan formu doldurarak kendilerini ve yakınlarını sisteme tanımlamaları gerekir. Sisteme tanımlama sonrası öğrenci ve yakınları Acıbadem Sağlık Grubu personeline uygulanan indirim oranında hizmetten faydalanır. Hizmetin türüne göre indirim oranları değişmektedir.

Psikolojik Danışmanlık Birimi

Hakkında

Psikolojik danışmanlık birimi; Acıbadem Üniversitesi öğrencilerinin ve personelinin bireysel ve sosyal gelişimlerine destek olan, psikolojik sorunlara yönelik koruyucu, önleyici ve gerektiğinde müdahaleye yönelik hizmet sunmayı hedefleyen bir birimdir.

Psikolojik Danışmanlık Biriminin Hedefleri

 • Psikolojik danışmanlık biriminden hizmet alan kişileri danışmanlık süreciyle ilgili bilgilendirmek
 • Bireyin kendini tanımasını, yetenek, ilgi ve becerilerini keşfetmesini sağlamak
 • Bireye şikayetleri ve yaşamıyla ilgili iç görü kazandırmak
 • Bireyin deneyimlerini, duygularını tanımlamak ve yeniden anlamlandırmak
 • Psikiyatrik yardıma ihtiyaç duyulduğu takdirde kişilerin tanı, takip ve tedavilerinin sağlanabilmesi için ilgili hekime yönlendirmek genel tedavi planının hedefleri olarak düşünülmektedir.

Psikolojik Danışmanlık Sürecinin Genel İlkeleri

 • Bireysel görüşme için başvurular e-posta yoluyla alınmaktadır.
 • Seanslar haftada 1 gün ve 45 dakika olacak şekilde planlanmaktadır.
 • Randevusuna gelemeyecek danışanlar, bu durumu en az 1 gün önceden e-posta atarak bildirmelidir.
 • Randevusuna üst üste iki kez haber vermeden gelmeyen danışanın, psikolojik danışmanlık ya da psikoterapi sürecini sonlandırmak istediği varsayılarak süreç bitirilir. Tekrar bireysel görüşme randevusu almak için yeniden başvuru yapar ve bekleme listesine alınır.
 • Danışanlardan kaynaklanan görüşmeye geç kalma durumlarında, gecikme süresi ilk 20 dakikayı aşmıyorsa bireysel görüşme geriye kalan süre kadar devam eder. Gecikme süresi ilk 20 dakikayı aştığı takdirde, bireysel görüşme otomatik olarak iptal edilir. Uzmandan kaynaklanan gecikmeler uygun şekilde telafi edilir.
 • Ön görüşme ya da bireysel görüşme randevuları dolu olduğu takdirde, danışanlar bekleme listesine alınır. Acil durumlarda, danışanın bunu özel olarak bildirmesi koşuluyla bekleme listesine yönlendirme dışında yeni bir düzenleme yapılabilir. Acil bildirisinin uygunsuz yapıldığı durumlarda, danışanın başvurusu normal koşullardaki gibi bekleme listesine yönlendirilir.

Gizlilik

Yapılan tüm görüşmeler gizli tutulmaktadır. Kişisel bilgiler kişinin onayı alınmadan hiçbir kişi, birim ya da kurumla paylaşılamaz. Ancak, kişinin kendisine ya da bir başkasına zarar verme düşüncesi veya planı varsa gerekli kişilerle temasa geçilmektedir. Bu koşullar altında dahi, başka birisi aranmadan önce görüşülen kişiden onay almaya çalışılmaktadır.

Randevu

Randevu için Semra.Erol@acibadem.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. Başvurunuzu takiben randevu düzenlenmektedir. Yoğunluk olduğu takdirde bekleme listesine alınarak en kısa sürede dönüş sağlanmaktadır.

E-posta: Semra.Erol@acibadem.edu.tr

Dahili: 4269