Değerli Velilerimiz / Öğrencilerimiz,

2021-2022 Eğitim öğretim yılı Bahar dönemi ücret tahsilatları 07 Şubat 2022-11 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt işlemlerinin yapılabilmesi için ödeme işlemlerinin aşağıda belirtilen çerçevede tamamlanması gerekmektedir.

Öğrenim ücreti son ödeme tarihleri akademik takvimde belirlenir ve duyurulur. Ödemeniz gereken ücretler, ödeme tarihleri, ders kayıtlarıyla ilgili kurallar ve uygulama adımlarını açıklayan duyuruları dikkatle takip etmeniz gerekmektedir.

Eğitim ve öğretim ücretini Peşin Ödeme, e-Ödeme ve Taksitle Kredili Ödeme Yöntemleri kullanarak yapabilirsiniz. Eğitim ücretinin ödenmemesi halinde Üniversitemiz Ön lisans ve Lisans Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 7. Maddesinin 1 . 2. Bendi ile Tıp Fakültesi Eğitim Öğretim ve Sınav Yönergesinin 3. ve 17. Maddeleri uyarınca kaydınız yapılmayacaktır.

Ayrıca, her dönem başında ders kayıtlarınızı yapabilmeniz için, o döneme ait öğrenim ücretini de ödemeniz gerekmektedir.

Eğitim ücretleri Garanti Bankasına ödenecektir.

Ödeme dekont açıklamasına öğrencinin T.C. Kimlik Numarası ve Ad Soyad bilgisi yazılmalıdır. Öğrenim ücreti, bir akademik yılın güz ve bahar dönemlerini kapsar ve dönem başlarında olmak üzere iki eşit tutarda ödenir.

Tüm öğrencilerimiz ödemelerini tahsilat tarihlerinden önce yapabilirler.

İngilizce hazırlık programlarında eğitim alan öğrencilere, kayıtlı oldukları lisans programının öğrenim ücreti uygulanır.

İsteğe bağlı hazırlık programında eğitim almak isteyen öğrencilere, isteğe bağlı hazırlık sınıfı için belirlenen ücret uygulanır.

Ücretler, her akademik yıl için yeniden belirlenir.

Üniversiteye giriş yılını izleyen akademik yıllarda kayıtlı öğrenciler için yıllık öğrenim ücretindeki olası artışlar (TÜFE+ ÜFE)/2 oranı dikkate alınarak belirlenir. Eğitim ve öğretim ücretleri KDV dahil ödenir.

A. Peşin Ödeme Yöntemleri

I. Banka Şubesinden Peşin Ödeme

Öğrenim ücretini nakit ödemek için herhangi bir Garanti Bankası şubesinden öğrencinin T.C. kimlik numarasını banka görevlisine vererek ödeme yapabilirsiniz.

II. İnternetten Havale /EFT ile Peşin Ödeme

Havale işleminizi www.garanti.com.tr internet bankacılığı aracılığı ile şubeye gitmeden Garanti Bankası web adresi üzerinden Ödeme/ Kurum/ Üniversite linklerini kullanarak yapabilirsiniz. Ödeme dekont açıklamasına öğrencinin T.C. Kimlik Numarası ve Ad Soyad bilgisi yazılmalıdır.

Hesap Adı (Alıcı) : Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi

Banka : Garanti Bankası

Şube : Kozyatağı Kurumsal (383)

TL Hesap : Hesap No: 6295533 / IBAN No: TR77 0006 2000 3830 0006 2955 33

Euro Hesap : Hesap No: 9094467 / IBAN No: TR07 0006 2000 3830 0009 0944 67

Dolar Hesap : Hesap No: 9094507 / IBAN No: TR91 0006 2000 3830 0009 0945 07

EFT işlemleri hafta içi 9:00-16:00 saatleri arasında yapılabilmektedir. Hafta sonu EFT işlemi yapılmamaktadır.

B. e-ödeme (Kredi Kartı - Sanal Pos)

https://odeme.acibadem.edu.tr/ adresi üzerinden tüm banka ve kredi kartları ile tek çekim ödeme yapılabilir. Maximum, Bonus, World ve Axess kredi kartlarına vade farkı ile 3, 6 ve 9 taksit imkanı sunulmaktadır.

Bu uygulamada, peşin ücretlere ilave komisyon alınarak taksit imkanı sunulmaktadır.

e-ödeme yöntemi ile ödeme yapabilmek için;

Online ödeme işlemleri için tıklayınız.

 • T.C. Kimlik Numarası alanını ve Doğum Tarihi alanını giriniz, GİRİŞİ tıklayınız,
 • Ekranda gözüken borcunu ödemek için ÖDEME YAP ı tıklayınız,
 • Kredi Kartı Bilgilerinizi doldurunuz; Kart Sahibinin Adı Soyadı, Kredi kartı numarası, Son geçerlilik tarihi, CVC no (kartın arkasındaki güvenlik kodu)
 • Taksit seçeneğinden peşin, 3 taksit, 6 taksit ve 9 taksit seçeneklerinden birini seçiniz,
 • 3D Secure Kullan ve Hizmet Sözleşmesini Okudum Kabul ettim alanlarının kutucukları tıklanmalı,
 • Ödeme yapmak istenilen tutar girilmeli, (Taksitli İşlemlerde vade farkı ile ödenmesi gereken tutar görülmekte)
 • Banka tarafından gönderilen GÜVENLİK şifresi girilerek, TAMAM tıklanmalı ve süreç tamamlanmalı.

Taksitli işlemlerde vade farkı uygulanmaktadır. Bankaların + taksit olanakları ve vade farkı oranları değişkendir. Bankalar dönemsel olarak + taksit imkanlarını ve vade farkı oranlarını artırma ve azaltma hakkına sahiptir.

Bankalar + taksit imkanlarını, tahsilat ve ders kayıt tarihlerinde vermektedir.

Taksit imkanları kartların özellikli durumlarına göre değişmekte, ticari kartlara + taksit imkanı banka tarafından sunulmamaktadır. Taksitli işlemlerin gerçekleşmemesi durumunda ve vade farkı oranları hakkında bilgi almak için üniversitemiz Mali İşleri birimini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Not: Bonus Kartlar için Bonus flexi, Bonus Genç ve Easy Card kampanyaya dahil değildir. Flexi Kart’ların kampanyaya katılımı için EVET ACIBADEM yazıp bir boşluk bırakıp kartın son altı hanesini 3340‘a SMS gönderdikten sonra işlem yapılması gereklidir.

Maximum Kartlar için Şirket Kredi kartı, Vadematik, Maximum Aidatsız Kart ve İş’te Üniversiteli Aidatsız Kredi Kartı kampanyaya dâhil değildir.

C. Taksitle Ödeme Yöntemleri

I. Garanti BBVA’da Kredili Mevduat Hesabı Açarak Taksitle Ödeme Yöntemi (KMH)

Bu yöntemde, dönem öğrenim ücretinin taksitleri, açtırılan hesaba en geç taksit tarihine kadar yatırılır. Öğrenim ücretlerinin taksit tarihine kadar yatırılmadığı durumda, Garanti BBVA Kredili Mevduat Hesabını (kredi limiti) devreye alıp hesap sahibini borçlandırarak ödemeleri tamamlar.

Taksitle Kredili Ödeme Yöntemleri kullanarak eğitim ücretinin geç ödeme yapılması halinde gecikme faizi, TL bazında olmak üzere TC Merkez Bankası (TCMB) faiz oranları esas alınarak, tatil günleri de dahil olmak üzere günlük olarak işler.

Öğrenim ücretinin ödemesini KMH uygulamasından yararlanarak yapmak isteyen velilerimizin kayıt başvurusunda bulunmadan önce mutlaka Garanti BBVA’da “Özel Okul Kredili Mevduat Hesabı” açtırması gerekmektedir.

Bu uygulamada, peşin ücretlere % 10 ilave komisyon eklenerek 2021-2022 güz ve bahar Öğrenim ücretlerine aşağıdaki vade tarihleri tablosunda yer alan 5 taksit imkanı sunulmaktadır.

Güz Dönemi Vade Tarihleri Bahar Dönemi Vade Tarihleri
1.Taksit - 30.09.2021 1. Taksit - 16.02.2022
2.Taksit - 16.10.2021 2. Taksit - 16.03.2022
3.Taksit - 16.11.2021 3. Taksit - 16.04.2022
4.Taksit - 16.12.2021 4. Taksit - 17.05.2022
5.Taksit - 18.01.2022 5.Taksit - 16.06.2022

KMH Aşamaları:

KMH süreci 3 aşamadan oluşmaktadır:

a) Üniversiteden Ödeme Planı Alınması

Garanti BBVA Şubesine başvuru yapmadan önce Üniversiteden ödeme planı almanız gerekmektedir. Bunun için; KMH hesabına başvuru talebi mali.isler@acibadem.edu.tr mail adresine yapılmalıdır. Talebinizden sonra KMH başvuru formu Mali İşler birimi tarafından onaylanarak e-posta olarak tarafınıza ve ilgili şubeye iletilecektir.

b) Garanti BBVA Şubesine Başvuru

Herhangi bir Garanti BBVA şubesindeki Müşteri Danışmanına başvurup Acıbadem Üniversitesi ücretlerini taksitli ödemek istediğinizi, bunun için adınıza 246 kurum kodlu “Okulum Garanti’de” hesabı açılmasını belirtmeniz gereklidir. “Okulum Garanti’de Sözleşmesi” yapmanız ve taksit uygulamasından yararlanmak için bankanın vereceği sözleşme, kullandırım bilgilendirme formu ve muvafakatnameyi doldurmanız ve başvurunuzun banka tarafından onaylanması gerekmektedir.

Garanti BBVA Şubesinde İstenecek Belgeler

Aşağıdaki belgelerin hesap açılacak şubelere sunulması ve imzalanması gerekmektedir:

 • Nüfus Cüzdanı
 • İkametgah Belgesi
 • Çalışma durumu “ücretli özel” ise SGK hizmet dökümü
 • Gerekli görülmesi durumda gelir durumunu gösterir belge;
 • Ücretliler için; işyerince onaylı son ay maaş bordrosu,
 • Serbest Meslek Sahipleri için; vergi levhası, ticaret sicil belgesi/ücretiniz dışında gelir beyan ettiyseniz, bu gelirinizi gösteren belgeler.

Taksitli ödeme başvurunuz banka tarafından onaylandığı takdirde; ilgili şube, açtırdığınız hesaba, sisteminde maksimum öğrenim ücretine kadar Özel Okul Kredili Mevduat Hesabı Limiti (kredi limiti) tanımlar.

Kısmi onaylanan kredili mevduat işlemlerinin veli/öğrenci tarafından Mali İşler birimine bildirilmesi zorunludur. Sistemde öğrenci adına oluşturulan dönem öğrenim ücretinin taksitleri “Okulum Garanti” hesabına en geç taksit tarihine kadar yatırılmalıdır. Belirtilen hesaba vadesinde yatırılmayan taksitlere Garanti BBVA tarafından temerrüt faizi tahakkuk ettirilecektir.

c) KMH Hesap Onaylarının e-posta ile Gönderilmesi

Banka tarafından KMH hesabı onaylanan öğrencilerin onaylı formunun mali.isler@acibadem.edu.tr adresine e-posta yoluyla iletilmesi gerekmektedir.

Onaylanan KMH işlem formunu kaydın hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi için öğrencinin bu gönderimin yapılmasını ilgili şube yetkililerine hatırlatmasında fayda vardır.

II. Garanti BBVA Online Eğitim Kredisi

Garanti BBVA’de hesabınız varsa Üniversitemiz ve Garanti BBVA işbirliği ile https://odeme.acibadem.edu.tr/ adresi üzerinden Online Eğitim Kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Kullanılabilecek maksimum kredi tutarı 75.000 TL’dir. Kredi vadesi 36 aya kadar seçilebilir.

Online Eğitim Kredisi başvurusu yapabilmeniz için:

Online ödeme işlemleri için tıklayınız.

 • T.C. Kimlik Numarası alanını ve Doğum Tarihi alanını giriniz, GİRİŞ i tıklayınız,
 • “Online Eğitim Kredisi İle Öde” alanını seçiniz,
 • Ödeme yapacağınız tutarı kontrol ediniz,
 • Kredi kullanan Ad-Soyad bilgisini giriniz,
 • Hizmet sözleşmesini ve öğrenci bilgisini kontrol ederek kutucukları tıklayınız.

Bu noktada, Garanti BBVA internet bankacılığı sistemine yönlendirilerek kredi başvurusunu tamamlayacaksınız.

 • Kredi başvurusunun olumlu sonuçlanması durumunda kredi belgeleri Garanti BBVA İnternet/Mobil üzerinden onaylanarak kredi tutarının hesaba aktarılması sağlanır.
 • Ödeme onayı vermeniz halinde kredi tutarı Acıbadem Üniversitesi kayıt ücreti ödemesinde kullanılması için aktarılır.
 • Ödeme dekontunu görüntüleyebilirsiniz.

Garanti BBVA Destek İletişim bilgileri

 • Gamze Uzlu/2165704129/ gamzeuzl@garantibbva.com.tr
 • Melisa Durmaz/2165704116/ melisadu@garantibbva.com.tr
 • Cengiz Akdeniz /2165704101/ cengizakd@garantibbva.com.tr
 • Neşe Arık/ 0216 570 41 15 / NeseArık@garanti.com.tr

Bilgi için mali.isler@acibadem.edu.tr e-posta adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Mali İşler Daire Başkanlığı

×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.