Eğitim Öğrenim Ücretini Ödeme Yöntemleri

Kaydınızın yapılabilmesi için kayıt başvurusu yapmadan önce;

A. Peşin Ödeme Yöntemleri,

B. Taksitle Kredili Ödeme Yöntemleri, aracılığıyla öğrenim ücretini ödemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde Üniversitemiz Ön lisans ve Lisans Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 7. Maddesinin 1 . 2. Bendi ile Tıp Fakültesi Eğitim Öğretim ve Sınav Yönergesinin 3. ve 17. Maddeleri uyarınca kaydınız yapılmayacaktır.

Ayrıca, her dönem başında ders kayıtlarınızı yapabilmeniz için, o döneme ait öğrenim ücretini de ödemeniz gerekmektedir. Kayıt sonrası dönemlerde geç ödeme yapılması halinde gecikme faizi, TL bazında olmak üzere TC Merkez Bankası (TCMB) faiz oranları esas alınarak, tatil günleri de dahil olmak üzere günlük olarak işler.

Öğrenim ücreti son ödeme tarihleri akademik takvimde belirlenir ve duyurulur. Ödemeniz gereken ücretler, ödeme tarihleri, ders kayıtlarıyla ilgili kurallar ve uygulama adımlarını açıklayan duyuruları dikkatle takip etmeniz gerekmektedir.

A. Peşin Ödeme Yöntemleri

I. Banka Şubesinden Peşin Ödeme

Acıbadem Üniversitesi öğrenim ücretinin ödemesi Garanti BBVA aracılığı ile yapılabilmektedir. Türkiye genelindeki tüm Garanti BBVA şubelerinden öğrencinin T.C. kimlik numarasını vererek öğrenim ücretini ödeyebilirsiniz.

II. İnternetten Havale /EFT ile Peşin Ödeme

Hesap Adı (Alıcı): Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi
Banka: Garanti Bankası
Şube: Kozyatağı Kurumsal (383)
TL Hesap: Hesap No: 6295533 / IBAN No: TR77 0006 2000 3830 0006 2955 33
Euro Hesap: Hesap No: 9094467 / IBAN No: TR07 0006 2000 3830 0009 0944 67
Dolar Hesap: Hesap No: 9094507 / IBAN No: TR91 0006 2000 3830 0009 0945 07

Havale işleminizi www.garanti.com.tr internet bankacılığı aracılığı ile şubeye gitmeden Garanti Bankası web adresi üzerinden Ödeme/ Kurum/ Üniversite linklerini kullanarak yapabilirsiniz. Ödeme dekont açıklamasına öğrencinin T.C. Kimlik Numarası ve Ad Soyad bilgisi yazılmalıdır. EFT işlemleri hafta içi 9:00-16:00 saatleri arasında yapılabilmektedir. Hafta sonu EFT işlemi yapılmamaktadır.

III. e-ödeme (Kredi Kartı - Sanal Pos)

https://odeme.acibadem.edu.tr/ adresi üzerinden tüm banka ve kredi kartları ile tek çekim ödeme yapılabilir. Maximum, Bonus, World ve Axess kredi kartlarına vade farkı ile 3, 6 ve 9 taksit imkanı sunulmaktadır.

Bu uygulamada, peşin ücretlere ilave komisyon alınarak taksit imkanı sunulmaktadır.

e-ödeme yöntemi ile ödeme yapabilmek için;

 • T.C. Kimlik Numarası alanını ve Doğum Tarihi alanını giriniz, GİRİŞİ tıklayınız,
 • Ekranda gözüken borcunu ödemek için ÖDEME YAP ı tıklayınız,
 • Kredi Kartı Bilgilerinizi doldurunuz; Kart Sahibinin Adı Soyadı, Kredi kartı numarası, Son geçerlilik tarihi, CVC no (kartın arkasındaki güvenlik kodu)
 • Taksit seçeneğinden peşin, 3 taksit, 6 taksit ve 9 taksit seçeneklerinden birini seçiniz,
 • 3D Secure Kullan ve Hizmet Sözleşmesini Okudum Kabul ettim alanlarının kutucukları tıklanmalı,
 • Ödeme yapmak istenilen tutar girilmeli, (Taksitli İşlemlerde vade farkı ile ödenmesi gereken tutar görülmekte)
 • Banka tarafından gönderilen GÜVENLİK şifresi girilerek, TAMAM tıklanmalı ve süreç tamamlanmalı.

Taksitli işlemlerde vade farkı uygulanmaktadır. Bankaların + taksit olanakları ve vade farkı oranları değişkendir. Bankalar dönemsel olarak + taksit imkanlarını ve vade farkı oranlarını artırma ve azaltma hakkına sahiptir.

Bankalar + taksit imkanlarını, tahsilat ve ders kayıt tarihlerinde vermektedir. Taksit imkanları kartların özellikli durumlarına göre değişmekte, ticari kartlara + taksit imkanı banka tarafından sunulmamaktadır. Taksitli işlemlerin gerçekleşmemesi durumunda ve vade farkı oranları hakkında bilgi almak için üniversitemiz Mali İşleri birimini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Not: Bonus Kartlar için Bonus flexi, Bonus Genç ve Easy Card kampanyaya dahil değildir. Flexi Kart’ların kampanyaya katılımı için EVET ACIBADEM yazıp bir boşluk bırakıp kartın son altı hanesini 3340‘a SMS gönderdikten sonra işlem yapılması gereklidir. Maximum Kartlar için Şirket Kredi kartı, Vadematik, Maximum Aidatsız Kart ve İş’te Üniversiteli Aidatsız Kredi Kartı kampanyaya dâhil değildir.

B. Taksitle Kredili Ödeme Yöntemleri

I. Garanti BBVA’da Kredili Mevduat Hesabı Açarak Taksitle Ödeme Yöntemi (KMH)

Bu yöntemde, dönem öğrenim ücretinin taksitleri, açtırılan hesaba en geç taksit tarihine kadar yatırılır. Öğrenim ücretlerinin taksit tarihine kadar yatırılmadığı durumda, Garanti BBVA Kredili Mevduat Hesabını (kredi limiti) devreye alıp hesap sahibini borçlandırarak ödemeleri tamamlar. Bu çerçevede, öğrenim ücretinin ödemesini Peşin Ödeme Yöntemlerinden herhangi biriyle yapamayacak olan ve KMH uygulamasından yararlanmak isteyen velilerimizin kayıt başvurusunda bulunmadan önce mutlaka Garanti BBVA’da “Özel Okul Kredili Mevduat Hesabı” açtırması gerekmektedir.

Bu uygulamada, peşin ücretlere % 8 ilave komisyon eklenerek 2020-2021 güz ve bahar yarıyıl Öğrenim ücretlerine aşağıdaki vade tarihleri tablosunda yer alan 5 taksit imkanı sunulmaktadır.

Güz Dönemi Vade Tarihleri Bahar Dönemi Vade Tarihleri
1. Taksit 16.09.2020 1. Taksit 16.02.2021
2. Taksit 16.10.2020 2. Taksit 16.03.2021
3. Taksit 16.11.2020 3. Taksit 16.04.2021
4. Taksit 16.12.2020 4. Taksit 17.05.2021
5. Taksit 18.01.2021 5. Taksit 16.06.2021

KMH Aşamaları:

KMH süreci 3 aşamadan oluşmaktadır:

a) Üniversiteden Ödeme Planı Alınması Garanti BBVA Şubesine başvuru yapmadan önce Üniversiteden ödeme planı almanız gerekmektedir. Bunun için; KMH hesabına başvuru talebi mali.isler@acibadem.edu.tr mail adresine yapılmalıdır. Talebinizden sonra KMH başvuru formu Mali İşler birimi tarafından onaylanarak e-posta olarak tarafınıza ve ilgili şubeye iletilecektir.

b) Garanti BBVA Şubesine Başvuru

Herhangi bir Garanti BBVA şubesindeki Müşteri Danışmanına başvurup Acıbadem Üniversitesi ücretlerini taksitli ödemek istediğinizi, bunun için adınıza 246 kurum 2020-2021 dönem kodlu “Okulum Garanti’de” hesabı açılmasını belirtmeniz gereklidir.

“Okulum Garanti’de Sözleşmesi” yapmanız ve taksit uygulamasından yararlanmak için bankanın vereceği sözleşme, kullandırım bilgilendirme formu ve muvafakatnameyi doldurmanız ve başvurunuzun banka tarafından onaylanması gerekmektedir.

Garanti BBVA Şubesinde İstenecek Belgeler

Aşağıdaki belgelerin hesap açılacak şubelere sunulması ve imzalanması gerekmektedir:

 • Bireysel Bankacılık Hizmet Sözleşmesi,
 • Kredili Mevduat Hesabı Sözleşmesi
 • Kredili Mevduat Hesabı Kullandırım Bilgilendirme Formu
 • Muvafakatname
 • Nüfus Cüzdanı
 • Muhtarlıktan alınmış son 3 aya ait İkametgah Belgesi (İkametgah Belgesi yoksa son 3 aya ait abonelik gerektiren elektrik, su, telefon vb. fatura da olabilir) Kredili hesap, ödeme yapacak gelir sahibi kişi (veli) adına açılacağından ilgili belgenin veli adına olması gerekmektedir. Ancak banka, istihbarat sorunu olan kişilerden başka bir kişi adına hesap açılmasını, emeklilerden kefil ya da gelir beyan edici belgeler alınmasını talep edebilir.
 • Çalışma durumu “ücretli özel” ise SGK hizmet dökümü
 • Gerekli görülmesi durumda gelir durumunu gösterir belge;
 • Ücretliler için; son ay maaş bordrosu veya net maaş tutarını gösteren işyerince onaylı belge,
 • Serbest Meslek Sahipleri için; vergi levhası, ticaret sicil belgesi/ücretiniz dışında gelir beyan ettiyseniz, bu gelirinizi gösteren belgeler.

Taksitli ödeme başvurunuz banka tarafından onaylandığı takdirde; ilgili şube, açtırdığınız hesaba, sisteminde maksimum öğrenim ücretine kadar Özel Okul Kredili Mevduat Hesabı Limiti (kredi limiti) tanımlar.

Kısmi onaylanan kredili mevduat işlemlerinin veli/öğrenci tarafından Mali İşler birimine bildirilmesi zorunlu olup, onaylanmayan eğitim ücreti peşin ödenir.

Ödenecek taksitler üniversite hesabına yatırılmamalıdır. Sistemde öğrenci adına görüntülenen dönem öğrenim ücretinin taksitleri, açtırılan “Okulum Garanti’de” hesabına en geç taksit tarihine kadar yatırılmalıdır. Öğrenim ücretlerinin taksit tarihine kadar yatırılmadığı durumda, Garanti BBVA, özel okul ödeme hesabınıza tanımlanan Kredili Mevduat Hesabını (kredi limiti) devreye alıp hesap sahibini borçlandırarak ödemeleri tamamlar.

Belirtilen hesaba vadesinde yatırılmayan taksitlere Garanti BBVA tarafından temerrüt faizi tahakkuk ettirilecektir.

Okulum Garanti’de Hesabınızda bulunduracağınız paralar, ücretler tablosunda belirtilen son ödeme tarihlerinde Garanti BBVA tarafından üniversite hesaplarına otomatik olarak aktarılır. Üniversitemize dekont getirmenize gerek yoktur.

Her dönem başında Okulum Garanti’de Hesabınızı, Özel Okul Kredili Mevduat Hesabı limitinizi ve mevcut bakiyenizi (geçtiğimiz dönemden kalan borcunuz ve işleyen faiz nedeniyle) kontrol etmeniz gerekir. Geçmiş dönemlere ait borçları nedeniyle eksi bakiyede olan hesaplarını, her yeni dönemin son ödeme tarihi öncesinde artı bakiyeye çevirmeyen kişiler, yeni öğretim yılında taksitli ödeme olanağından yararlanamayacak ve peşin ödeme yapmaları zorunlu olacaktır.

c) KMH Hesap Onaylarının e-posta ile Gönderilmesi

Banka tarafından KMH hesabı onaylanan öğrencilerin onaylı formunun ilgili Garanti Bankası şube müdürlüğü tarafından mali.isler@acibadem.edu.tr adresine ve aşağıdaki adreslerden herhangi birine e-posta yoluyla iletilmesi gerekmektedir.

 • Nur Banu Aynacıoğlu /2165704110/ nurayn@garantibbva.com.tr
 • Müge Alpay/2165704103/ bilgayn@garantibbva.com.tr
 • Gamze Uzlu/2165704129/ gamzeuzl@garantibbva.com.tr
 • Melisa Durmaz/2165704116/ melisadu@garantibbva.com.tr
 • Cengiz Akdeniz /2165704101/ cengizakd@garantibbva.com.tr
 • İsmail Yalçınkaya/2165704113/ ismailyal@garantibbva.com.tr
 • Neşe Arık/ 0216 570 41 15 / NeseArık@garanti.com.tr

Onaylanan KMH işlem formunu kaydın hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi için öğrencinin bu gönderimin yapılmasını ilgili şube yetkililerine hatırlatmasında fayda vardır.

II. Garanti BBVA Online Eğitim Kredisi

Garanti BBVA’de hesabınız varsa Üniversitemiz ve Garanti BBVA işbirliği ile https://odeme.acibadem.edu.tr/ adresi üzerinden Online Eğitim Kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Kullanılabilecek maksimum kredi tutarı 75.000 TL’dir. Kredi vadesi 60 aya kadar seçilebilir.

Online Eğitim Kredisi başvurusu yapabilmeniz için:

 • T.C. Kimlik Numarası alanını ve Doğum Tarihi alanını giriniz, GİRİŞ i tıklayınız,
  • “Online Eğitim Kredisi İle Öde” alanını seçiniz,
  • Ödeme yapacağınız tutarı kontrol ediniz,
  • Kredi kullanan Ad-Soyad bilgisini giriniz,
  • Hizmet sözleşmesini ve öğrenci bilgisini kontrol ederek kutucukları tıklayınız

Bu noktada, Garanti BBVA internet bankacılığı sistemine yönlendirilerek kredi başvurusunu tamamlayacaksınız.

 • Kredi başvurusunun olumlu sonuçlanması durumunda kredi belgeleri Garanti BBVA İnternet/Mobil üzerinden onaylanarak kredi tutarının hesaba aktarılması sağlanır.
 • Ödeme onayı vermeniz halinde kredi tutarı Acıbadem Üniversitesi kayıt ücreti ödemesinde kullanılması için aktarılır.
 • Ödeme dekontunu görüntüleyebilirsiniz.

Bilgi için mali.isler@acibadem.edu.tr e-posta adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Mali İşler Daire Başkanlığı

Mali İşler Başkanlığı Tel: 0 216 500 4445 - 4446 – 4447 - 4448 ; mali.isler@acibadem.edu.tr

×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.