Sevgili Öğrenciler,

Üniversitemiz sağlık bilimleri alanında genç ve tematik bir üniversitedir. Öğrenci odaklı, araştırmayı teşvik eden, dinamik ve çağdaş eğitim programları ile sağlığın her alanına bilgili, araştırmacı, sorgulayan profesyonelleri yetiştirmek üniversitemizin başlıca hedefidir.

Bu hedef doğrultusunda bugün önlisans, lisans ve lisansüstü düzeyde 5000’i aşkın öğrenci üniversitemizde eğitim görüyor. Her yıl, sizler gibi yeni öğrencilerimizin aramıza katılmasıyla büyüyor ve güçleniyoruz.

2022-2023 Akademik yılı için hayata geçen önemli gelişmeleri de sizinle paylaşmak isteriz. Mühendislik Fakültemizin ismi değişerek Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi; Fen-Edebiyat Fakültemizin ismi değişerek İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi; Tıp Mühendisliği Bölümümüzün ismi değişerek Biyomedikal Mühendisliği olmuştur. Ayrıca Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümümüz Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nde eğitime devam edecektir.

Bizler eğitimi güçlendirecek her türlü yeniliğin peşinden koşuyoruz, koşmaya da devam edeceğiz. Bilmediğimizi öğrenmek bizlerin de vazgeçilmezidir ama biz zaten çok iyi bildiğimizi öğretiyoruz. Daha iyiye ulaşma çabamız hep sürecek; güçle, güvenle, geleceğe hep umutla bakacağız.

Umudumuzun en büyük parçası olan sizlerin başarılarına tanıklık etmek için sabırsızlanıyoruz.

Aramıza hoş geldiniz!

Prof. Dr. Ahmet Şahin

Rektör

×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.