Ana içeriğe atla

Rektörün Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Ahmet Şahin

Üniversitemiz sağlık bilimleri alanında genç ve tematik bir üniversitedir. Öğrenci odaklı, araştırmayı teşvik eden, dinamik ve çağdaş eğitim programları ile sağlığın her alanına bilgili, araştırmacı, sorgulayan profesyonelleri yetiştirmek üniversitemizin başlıca hedefidir.

Bu hedef doğrultusunda bugün önlisans, lisans ve lisansüstü düzeyde yaklaşık 6000 öğrenci üniversitemizde eğitim görüyor. Her yıl, sizler gibi yeni öğrencilerimizin aramıza katılmasıyla büyüyor ve güçleniyoruz.

2023-2024 Akademik yılına başlarken akredite olan bölümlerimizi de sizinle paylaşmak isteriz. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği (İngilizce) ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi lisans programları bu yıl akredite olurken, Tıp Fakültesi Eğitim Programı ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik (Türkçe) ve Hemşirelik (Türkçe) lisans programları yeniden akredite edildi. Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji (Türkçe) lisans programları ve Yabancı Diller Bölümü İngilizce Hazırlık Programı akreditasyonları ise devam ediyor.

Bizler eğitimi güçlendirecek her türlü yeniliğin peşinden koşuyoruz, koşmaya da devam edeceğiz. Bilmediğimizi öğrenmek bizlerin de vazgeçilmezidir ama biz zaten çok iyi bildiğimizi öğretiyoruz. Daha iyiye ulaşma çabamız hep sürecek; güçle, güvenle, geleceğe hep umutla bakacağız.

Umudumuzun en büyük parçası olan sizlerin başarılarına tanıklık etmek için sabırsızlanıyoruz.

Aramıza hoş geldiniz!

Prof. Dr. Ahmet Şahin

Rektör