Optisyenlik Programı; göz hekimleri tarafından refraksiyon (kırma) kusuru tespit edilen hastaların, görme bozukluklarının giderilmesi veya hafifletilmesi için göz hekimleri tarafından hazırlanmış reçete verilerine uygun, optik gereçleri seçebilen, belirtilen ölçüler doğrultusunda hazırlayabilen ve hastaya adaptasyonunu sağlayabilen düzeyde eğitim görmüş, sağlık teknikerleri yetiştirmeyi amaçlayan iki yıllık bir önlisans programıdır.

Acıbadem Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Optisyenlik Programı ilk olarak 2015-2016 akademik yılında eğitim ve öğretime başlamıştır. Acıbadem Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Optisyenlik Programı ile teorik eğitimin yanı sıra modern makine ve cihazlarla donatılmış optisyenlik laboratuvarımızda, öğrencilerin mezuniyet sonrası çalışma alanlarında karşılaşacakları uygulamaların yaptırılması sağlanmaktadır. Ayrıca öğrenciler göz hekimleri ile bire bir çalışabilmeleri için hastane uygulamaları da mevcuttur.

İki yıllık program süresince alanında başarılı optisyenler yetiştirmek amaçlamaktadır.

Prof. Dr. Ali Rıza Cenk Çelebi

Program Başkanı

×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.