Acıbadem Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kapsamında açılmış olan ‘fizyoterapi’ programı, bu amaç doğrultusunda hazırlanmış, 2 yıllık bir ön lisans programıdır. uzman hekimin teşhis ve tedavi programına göre; fizyoterapist denetiminde herhangi bir nedenle sakatlanan bireylere gerekli fizik tedavi ve rehabilitasyon programını sağlamakta yardımcı, yüksek yetkinlikte, bilgi açısından donanımlı, Fizyoterapi teknikerleri yetiştirmektir. Fizyoterapi teknikerliği, uzman hekim ve fizyoterapist denetiminde hastaların fizik tedavi ve egzersiz uygulamalarını güvenli, etkili ve kaliteli sağlık hizmeti verilmesine yardım eden sağlık personelidir.

Hareket bozukluğuna yol açan her türlü yaralanma sonrasında fonksiyon bozukluklarının kalıcı hale gelmesinin önlenmesi, kişinin yaşam kalitesinin arttırılması konusunda fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerine olan ihtiyaç artırmaktadır. Bu alandaki tedavilerin başarısında, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon uzman hekimi koordinasyonu ve denetimindeki uygulamanın, iyi yetişmiş yardımcı sağlık personeli “Fizyoterapi Teknikerliği” tarafından yapılması büyük önem taşımaktadır.

Program Başkanı

×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.