Merkezi sinir sistemi bozukluklarıyla seyreden hastalıkların teşhisinde yararlanılan nörofizyolojik yöntemlerin kullanılmasında uzman hekim denetiminde çalışan kişilere Elektronörofizyoloji Teknikeri unvanı verilir.

Nöroloji, KBB (kulak burun boğaz), Psikiyatri, Çocuk, Göğüs Hastalıkları ve Fizyoloji uzmanlarının gözetimi ve denetiminde resmi yada özel hastane ve polikliniklerinin eletroensefalografi, elektromiyografi, intraoperatif monitörizasyon, uyarılma potansiyelleri ve uyku-polisomnografi ünitelerinde görev yaparlar.

Toplam dört yarıyıla yayılmış olan eğitimde teorik ve yaygın uygulamalı eğitim verilmekte ve öğrenciler, mezun olduğu anda çalışabilecek yeterliliğe sahip olmaktadır. Öğrenciler 1. yılda Acıbadem Üniversitesi İleri Düzey Simülasyon ve Endoskopik Cerrahi Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezininde (CASE) 2. yılda ise Acıbadem Sağlık Grubu hastanelerinde uygulama yapmaktadırlar.

Prof. Dr. Murat Aksu

Program Başkanı

×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.