Ders kaydınız akademik yılın başında online olarak tarafınızca yapılır. (Üniversiteye kayıt olduğunuz ilk dönem, öğrenci işleri, UZEM derslerini yalnızca bir kereye mahsus olmak üzere üzerinize otomatik olarak atayacaktır ancak sonraki dönemlerde ders kayıtlarınızı online yapmalısınız. )

Uzem dersleri online olduğu için zaman kısıtlaması yoktur, istediğiniz zaman dersleri takip edebilirsiniz.

Sınav tarihlerinin takibi öğrencinin kendi sorumluluğundadır. UZEM Müdürlüğü tarafından üniversite e-mail adreslerinize sınav tarihleri ve sınava hangi sınıfta gireceğinizin bilgisini içeren listeler sınav tarihine bir hafta kala gönderilir. UZEM tarafından girilen duyurularda sınavlar ve sınav öncesi ders hocaları ile yüz yüze görüşme tarihleri ilan edilir. Lütfen duyuruları ve e-maillerinizi takip ediniz. UZEM web sitesi duyurular linkinden sınav tarihleri ve dönem içi sınıf dersleri hakkında güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ders kayıtları sene başında online yapılmalıdır. Ders kaydını sene başında yapmamış ya da yapamamış öğrenciler öğrenci işlerine dilekçe vererek derse kaydını tamamlamalıdır.

Sınav notunuz açıklandıktan yedi iş günü içerisinde UZEM ofisine yazılı dilekçe bırakarak kağıdınız inceleyebilirsiniz. Dilekçe örneğini web sitesindan sınavlar linkinde bulabilirsiniz. İmzalı dilekçeyi UZEM ofisine elden ulaştırmanız gerekmektedir.

Öncelikle derse kaydınızı öğrenci işlerinden kontrol ettiriniz, derse kaydınız var ise UZEM ofisine müracaat ediniz.

Not girişleri derslerin öğretim elemanları tarafından yapılmaktadır ve not girişleri sınav tarihinden sonra on gün içerisinde tamamlanmaktadır. Bu süre dolduğu halde öğrenci otomasyon sisteminde sınavına girdiğiniz dersin notunu göremiyorsanız dersin sorumlu öğretim elemanına ulaşabilirsiniz.

Sınav tarihini takip eden bir hafta içerisinde öğrencisi olduğunuz fakülte ya da meslek yüksekokuluna dilekçe ile başvurunuz. Bu süre dışında yapılan başvurular değerlendirilmez. Mazeret dilekçesi kabul edilen öğrenciler hakkında fakülte kararı alınır ve sonuçlar UZEM müdürlüğüne gönderilir. UZEM müdürlüğü mazeret sınavının tarihini ve yerini organize eder ve sınava girecek öğrencilere duyurur.

OBS’den şifrenizi değiştirdiğiniz zaman LMS’de de otomatik olarak şifreniz değişecektir.

Derslerin geçme notu 50’dir. Ara sınav notunun %40, final sınav notunun ise %60 ağırlığı vardır.

Sınavda size verilen optik formda adınızı, soyadınızı, öğrenci numaranızı ve kitapçık türünüzü doğru ve eksiksiz olarak kodladığınızdan emin olunuz. Yanlış ve/veya eksik doldurulan optik formlar geçersiz sayılacaktır ve konuyla ilgili yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Soruları yanıtlarken optik formda sınavına girdiğiniz derslere ait alanda işaretleme yaptığınızdan emin olunuz. Sınava size atanan sınıfta girmelisiniz.

Öğrenci Bilgi Sistemi’ne https://obs.acibadem.edu.tr/oibs/ogrenci/ adresinden girebilirsiniz.

Öğrenci Bilgi Sistemi kullanıcı adınız öğrenci numaranızdır.

https://obs.acibadem.edu.tr/oibs/ogrenci/ adresinde “Şifremi Unuttum” linkine tıklayıp sizden istenen bilgileri büyük harf kullanarak eksiksiz doldurunuz. “Şifreyi Sıfırla” butonuna tıkladığınızda şifreniz sistemde kayıtlı eposta(@live.acibadem.edu.tr uzantılı) adresinize gelecektir. Bilgilerinizi doğru olduğundan emin olduğunuz halde sistem size bilgilerin hatalı olduğu mesajını veriyor ise ogrenci.isleri@acibadem.edu.tr eposta adresine durumu anlatan mail atabilirsiniz.

Eposta işlemleri için sistem@cibadem.edu.tr eposta adresinden destek alabilirsiniz.

“Alınan Dersler” alanında dersler görünmüyor ise bu ilgili akademik yılda ders kaydınızın olmadığı anlamına gelmektedir. Konu ile ilgili olarak öğrenci.isleri@acbadem.edu.tr eposta adresine konuyu iletebilirsiniz.

Herhangi bir cihazdan (telefon, tablet, bilgisayar) Chrome veya Safari tarayıcılarını kullanarak aşağıdaki linkler üzerinden, OBS (Öğrenci Bilgi Sistemi) için kullandığınız kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapmalısınız.

a. https://acibadem.almscloud.com/Account/LoginBefore

b. Web sitemizdeki hızlı erişim “EYS” linkinden

Kullanıcı adı kısmına öğrenci iseniz; öğrenci numarası, eğitmen iseniz öğrenci işlerinin size verdiği numarayı girmelisiniz.

Aynı bilgiler ile OBS’ ye giriş yapmayı deneyin, aynı hatayı alıyorsanız OBS’ den şifrenizi değiştirmeniz gerekir.

Kullanıcı bilgileriniz yoksa ogrenci.isleri@acibadem.edu.tr adresine mail atarak kullanıcı adı ve şifrenizi isteyebilirsiniz.

Mobil uygulama geliştirme aşamasında olduğu için kullanılamıyor. Geliştirmenin ne zaman biteceği ile ilgili net bir zaman yok.

Bu yüzden uygulama yerine her cihazdan Chrome tarayıcıyı kullanarak aşağıdaki link ile rahatlıkla girebilirsiniz.

https://acibadem.almscloud.com/Account/LoginBefore

Sistemin arka planında öğrencilerin aktivite ilerlemelerini tutan ve rapora yazan bir araç çalışmaktadır. Ancak aracın yaptığı işlem anlık olarak çalışması halinde sistemi yavaşlatacağı için araç gün içinde belirli saat aralıklarında sistem yoğunluğunun az olduğu anlarda çalışmaktadır. Bu nedenle öğrencilerin aktiviteleri tamamladıktan sonra tamamlandı ibarelerini görmeleri için bazen 1 haftayı bulabilen bir süre beklemeleri gerekebilmektedir. Uzaktan eğitim döneminde bu süre daha da uzun olabilir.

Tamamlama kriteri olarak sizden istenileni bir kere yapmanız yeterli, ödevde ise dosya yüklediğiniz yerde yüklediğiniz dosya görünüyorsa ödeviniz yüklenmiştir.

Günümüzde teknolojinin hızlı ilerlemesi ile tüm sektörlerlerde başlayan değişim ile birlikte eğitim sektöründe de birçok yenilik meydana geldi. Bu yeniliklerden belki de en önemli olanlardan birisi online eğitim oldu. Online (Türkçe anlamı ile çevrimiçi) eğitim denince akla internet ve bilgisayar gelir. Çevrimiçi eğitim, öğrenci ile eğitmenin fiziksel olarak aynı ortamda bulunmadığı eğitim türüdür.

Karma eğitim de denen hibrit eğitim modeli, çevrimiçi eğitim modelinin ve yüz yüze eğitim modelinin birlikte uygulanması anlamına gelir.

Üniversitemizde 2020-2021 eğitim öğretim yılı güz döneminde uygulanmak üzere Karma (hibrit) eğitim uygulamasına geçilmiştir. Karma (hibrit) eğitimde bir kısım uygulama dersleri yüz yüze yapılırken, teorik dersler uzaktan ve çevrimiçi yöntemler ile gerçekleştirilmektedir.

×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.