Mehmet Ali Aydınlar <br> <strong>Mütevelli Heyeti Başkanı</strong>
Mehmet Ali Aydınlar
Mütevelli Heyeti Başkanı

Sevgili Gençler,

Acıbadem Üniversitesi, ülkemizde 25 yıldır kaliteli ve güvenilir sağlık hizmeti sunan Acıbadem Sağlık Grubu’nun yıllar içerisinde pek çok alanda kazanmış olduğu bilgi birikimini ve tecrübesini eğitim alanına aktarmak amacıyla kuruldu. 1991 yılında kurulan ve kısa zamanda büyük bir ivme ile gelişerek dünyanın ikinci büyük sağlık zincirinin parçası haline gelen Acıbadem Sağlık Grubu’nun en önemli itici gücü, vizyonuydu. Dünyaya örnek olan bir modelle Acıbadem; hastaneler ve tıp merkezlerinin yanı sıra destek hizmetleri şirketleriyle, sağlığın her alanında bütüncül bir hizmet anlayışı yarattı. Bu anlayışın en önemli parçalarından biri, Acıbadem Üniversitesi’dir. Acıbadem Sağlık Grubu’nun sosyal sorumluluk projesi olarak konumladığı üniversitemizin kuruluş amacı; üstün nitelikli teknoloji kullanabilen, bilim üretebilen, yenilikçi, akademik çalışmaya yatkın ve ülkemizi ulusal ve uluslararası arenada en iyi şekilde temsil edecek, içinde yaşadığı toplumun sorunlarına çözüm üretebilecek, yetkin ve donanımlı bireyler kazandırmaktır. Acıbadem Üniversitesi’nin özellikle sağlık bilimleri alanında ülkemizin önde gelen lider üniversitelerinden biri olmasını hedeflemekteyiz. Açıldığı ilk sene kontenjanlarının tümünü dolduran üniversitemizde, mezuniyet sonrası Acıbadem Sağlık Grubu’nda istihdam olanaklarının verilmesi en önemli farklılığımızdır. Amacımız “Acıbadem Kültürü”nü daha öğrencilik yıllarında vermek ve bu bilgi birikimi ile eğitim görmüş mezunlarımızı hizmet için ülkemizin her köşesine yaymaktır. Eğitim ve öğretim yaşamınızın başarılı bir şekilde geçmesini diler, hepinizi sevgiyle kucaklarım.

Mehmet Ali Aydınlar

Mütevelli Heyeti Başkanı

1956 yılında Malatya’nın Arapgir ilçesinde doğan Mehmet Ali Aydınlar, 1977 yılı, Galatasaray İşletme Yüksekokulu mezunudur. İş hayatına 1981 yılında Mali Müşavir olarak başladı. Sağlık sektörüne, 1991 yılında “Acıbadem Hastanesi” ile adım attı. Bugün, bünyesinde 18 hastane ve 13 tıp merkezi ile sağlık alanında hizmet veren ve çeşitli destek şirketleri bulunan Acıbadem Sağlık Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanıdır. Aynı zamanda 2012 yılından itibaren Integrated Healthcare Holdings Berhad ve Parkway Pantai Limited Şirketinin Yönetim Kurulu Üyesidir. Bir vakıf üniversitesi olan Acıbadem Üniversitesi’nin Mütevelli Heyeti Başkanlığı'nı da sürdürmektedir.

Mehmet Ali Aydınlar, başarıları nedeniyle çeşitli ödüllerin de sahibidir. 1998 yılında Dünya Genç Girişimci İşadamı Yarışması’nda “Yönetimde Mükemmeliyet Ödülü”, Ekonomist Dergisi tarafından da 2006 yılı “Yılın Girişimcisi”, aynı yıl ayrıca, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Dünya Gazetesi’nden “Yılının İşletmecisi” ödüllerini aldı. Ayrıca 2007 yılında Sağlık Gönüllüleri Derneği tarafından, ‘Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödülleri’ kapsamında “Sağlığa En Fazla Gönüllü Katkıda Bulunan Kişi” seçildi.

2009 yılında düzenlenen 4. Türk-Arap Forumunda “TAF Özel Ödülü” ile ödüllendirildi. 2010 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından TBMM Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görülerek “TBMM Üstün Hizmet Madalyası ve Beratı” aldı.

Milliyet Gazetesi 2010 yılı Namık Sevik Özel Ödülü’nü alan Mehmet Ali Aydınlar, Capital Dergisi’nin iki yıl üst üste “Türkiye’nin En Gönlü Zengin İşadamları” listesine girdi ve 2014 yılında listede 5. Sırada yer aldı. Ülkemizin en saygın eğitim kurumlarından Boğaziçi Üniversitesi tarafından 2013 yılında “yılın iş adamı” seçildi, 2015 yılında ise aynı üniversite tarafından “Hayat Boyu Başarı” ödülüne layık görüldü.

Beş yıl Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyeliği ve iki dönem Sağlık Kuruluşları Dernek Başkanlığı yapan Mehmet Ali Aydınlar, aynı zamanda Akredite Hastaneler Derneği Başkanı’dır. İki dönem TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Mehmet Ali Aydınlar, aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu’nun da 64. Başkanı olarak görev yapmıştır. Mehmet Ali Aydınlar, 2015 yılı itibariyle DEIK Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmaktadır.


Seher Aydınlar

Mütevelli Heyeti Üyesi

Galatasaray Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1993 yılında Acıbadem Hastanesi’nde göreve başlayarak sağlık sektörüne girdi. Aydınlar, halen Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.


Dursun Ekşioğlu

Mütevelli Heyeti Üyesi

1953 yılında Rize’de doğdu. İlköğretimini Rize’de orta , lise ve üniversite eğitimini İstanbul’da tamamladı. İngiltere’de İşletme Yönetimi ve Pazarlama dalında ihtisas çalışmalarında bulundu. İstanbul Harp Akademileri’nden Yedek Subaylığını İngilizce Tercüman olarak yaptı. Ağırlıklı olarak gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren aile şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapmaktadır. İki dönem Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği ve çeşitli dönemlerde İstanbul Ticaret Odası Meslek Komitesi Üyelikleri’nde bulundu. Eşi Marmara Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmakta olan Ekşioğlu iki çocuk babasıdır.


Prof. Dr. Bülent SOYUPAK

Mütevelli Heyeti Üyesi

1981 yılında Tarsus Amerikan Koleji’nden, 1987 yılında da İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olan Prof. Dr. Soyupak, 1988-1993 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak görev yaptı. Bu süre zarfında Georgetown Üniversitesi Hastanesi’nde 3 ay boyunca gözlemci olarak bulundu. 1995 yılında Pennsylvania Üniversitesi Üroloji Ana Bilim Dalı’nda Misafir Öğretim Üyesi olarak yer aldı. 1996 yılında Türkiye’ye geri dönen Prof. Dr. Soyupak, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda 1998 yılında Doçent, 2005 yılında Profesör unvanını aldı. 2012 yılından bu yana Acıbadem Adana Hastanesi’nde Direktör ve Başhekim olarak görevlerini sürdürüyor. Evli ve 2 çocuk sahibidir.


Birol YÜCEL

Mütevelli Heyeti Üyesi

Birol Yücel girişim sermayesi platformu olarak faaliyet gösteren Map Yatırım’ın kurucu ortağıdır. Finans piyasasında 25 yılı aşkın tecrübesi sırasında Arthur Andersen’de Denetçi ve Danışman, Yapı ve Kredi Bankası’nda Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Turkven Gayrimenkul Fonunun Ortağı ve Yöneticisi olarak çeşitli görevler yürüttü. Finans, Gayrimenkul, Telekom, Turizm, Sağlık ve Enerji başta olmak üzere birçok şirketin yönetim kurulu seviyesinde sorumlulukları oldu.


Gökhan GÜRCAN

Mütevelli Heyeti Üyesi

2010 yılında Bupa Acıbadem Sigorta CEO'su olan Gökhan Gürcan, 2021 yılı itibariyle Yönetim Kurulu Başkanı ünvanını almıştır ve vekaleten Genel Müdürlük görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda 2020 yılından itibaren Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesidir. 2013 yılında Khazanah ve 2019 yılında Bupa tarafından şirketin satın alınma dönemleri dahil olmak üzere önemli dönüm noktalarında şirketi yönetmiştir. Bupa Acıbadem Sigorta'yı, sektörde daha önce gerçekleştirilmemiş, ilk olarak hayata geçirilen hizmet ve ürünler ile sağlık sigortacılığında öncü ve lider şirket konumuna getirmesi ile büyük başarılara imza atmıştır. 25 yıllık deneyimiyle sigortacılık sektöründe, Allianz ve Ergo şirketlerinde farklı liderlik görevleri üstlenmiştir. Harvard GMP ve Koç MDP programlarından mezundur. Yeditepe Üniversitesi'nde MBA ve Marmara Üniversitesi'nde MIS ile işletme lisansı yapmıştır.


Ahmet Sedat ARTUKOĞLU

Mütevelli Heyeti Üyesi

1964 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1983’de Galatasaray Lisesi’ni bitirdikten sonra 1987 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuştur. 2004 yılında Marmara Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Sağlık Kurumları Yöneticiliği Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamıştır.

1989 yılından itibaren başladığı çalışma hayatı süresince;
International Hospital-Istanbul’da 4 yıl süre ile çeşitli yönetim kademelerinde bulunduktan sonra en son Pazarlama Müdürü olarak görev yapmıştır. Alman Hastanesi’nde Genel Müdür Yardımcısı olarak 1,5 yıl görev aldıktan sonra Sağlık sektöründe 4 yıl danışmanlık yapmıştır.

1997 yılında, Acıbadem Hastanesi’nde Genel Koordinatör olarak işe başlamıştır. Acıbadem Sağlık Grubu içinde farklı idari görevlerde bulunmuştur. Bu süre zarfında, grubun tüm yatırımlarına ait konular başta olmak üzere, kurumsal gelişim, halka arz gibi özel projelerde sorumlu yönetici olarak çalışmıştır. 2004 yılında, Acıbadem Holding bünyesinde faaliyete geçen Acıbadem Proje Yönetimi Anonim Şirketinin Kurucu Ortağı olmuştur. Halen, Acıbadem Proje Yönetimi Genel Müdürü ve Acıbadem Sağlık Grubu İcra Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.


Prof. Dr. Ahmet Şahin

Mütevelli Heyeti Üyesi

1979 yılında İstanbul Galatasaray Lisesi'nden, 1985 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin Üroloji Anabilim Dalı'ndaki uzmanlık eğitimini 1991'de tamamlayarak 1995'te Doçent, 2002'de Profesör olan Şahin; 1996-1997'de bir yıl süreyle ABD'de Long Island Jewish Hospital Üroloji Kliniği'nde çalıştı. 2000-2008 yılları arasında Hacettepe Erişkin Hastanesi'nde Başhekim Yardımcılığı ve Başhekimlik görevlerini yürüttü. 2008 yılında Acıbadem Sağlık Grubu'na katılan Ahmet Şahin, 2008-2012 yılları arasında Acıbadem Sağlık Grubu Tıbbi Hizmetler Direktörü olarak çalıştı. Şahin; Mayıs 2012 itibariyle Acıbadem Sağlık Grubu Tıbbi Yürütme Kurulu Başkanı, Ağustos 2012 itibariyle de Acıbadem Üniversitesi Rektörü olarak görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Ahmet Şahin <br> <strong>Rektör</strong>
Prof. Dr. Ahmet Şahin
Rektör

Sevgili Öğrenciler,

Acıbadem Üniversitesi sağlık bilimleri alanında genç ve tematik bir üniversitedir. Acıbadem Üniversitesi’nin kurulması ve gelişmesinde ivme kazandıran iki büyük güç olmuştur; ilki, Acıbadem Sağlık Grubu’nda nitelikli sağlık hizmeti sunarken kazanılan deneyimin ve oluşan bilgi birikiminin gelecek nesillere aktarılma arzusudur. İkincisi grup bünyesinde çalışan ülkemizin önde gelen akademisyenlerinin öğrenci yetiştirme ve araştırmalarıyla sağlık bilimlerine katkıda bulunma isteğidir.

Öğrenci odaklı, araştırmayı teşvik eden, dinamik ve çağdaş eğitim programları ile sağlığın her alanına bilgili, araştırmacı, sorgulayan profesyonelleri yetiştirmek üniversitemizin başlıca hedefidir.

Bu hedef doğrultusunda eğitimlerimizi dünya standartlarında gerçekleştirmek için gerekli alt yapı çalışmalarına özel bir önem veriyoruz. Tüm eğitim programlarımızda simülasyon merkezimizin gerçek hastayla karşılaşmadan önce, onlarca senaryo eşliğinde öğrencilere katkısı inanılmazdır. Biliyoruz ki sağlık eğitiminde çıta artık farklı bir yerde, Acıbadem çıtayı çok yukarı taşıdı...

Bizler eğitimi güçlendirecek her türlü yeniliğin peşinden koşmaktayız, koşacağız. Bilmediğimizi öğrenmek bizlerin de vazgeçilmezidir, ama biz zaten çok iyi bildiğimizi öğretmekteyiz. Daha iyiye ulaşma çabamız hep sürecek, güçle, güvenle, geleceğe hep umutla bakacağız…

DEKANLAR

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nadi Bakırcı
Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı          Prof. Dr. Murat Baş
Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ata Akın
Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mert Ülgen
Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. İnci User

MÜDÜRLER

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. M. Olcay Çizmeli
Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. M. Emin Aksoy
Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Uğur Özbek
Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Yeşim Işıl Ülman
Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ata Akın
Senoloji Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Cihan Uras
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.