28 Nisan–3 Mayıs 2019 tarihlerinde Avrupa Genetik Tıp Okulu (European School of Genetic Medicine-ESGM) ve Avrupa İnsan Genetiği Derneği (European Society of Human Genetics-ESHG) tarafından Bertinoro, İtalya’da düzenlenecek olan “Clinical Genomics and NGS” organizasyonu, Acıbadem Üniversitesi ve Tıbbi Genetik Derneği işbirliği ile üniversitemizde eş zamanlı hibrid kurs olarak düzenlenecektir. Özellikle klinik ve tıbbi genetik alanında çalışan genç profesyonelleri, günümüzde Yeni Nesil Dizileme-YND uygulamalarının da eklendiği, klinik genomik alanında bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.

Kursun sabah programları uzaktan eğitim sistemi ile kampüsümüzde eş zamanlı olarak izlenecektir. Sunular sırasında katılımcılar, sunuları ayrı perdelerde izleme, soru sorma ve canlı cevap alma olanaklarına sahip olacaklardır. Ayrıca öğleden sonra oturumlarında bu konularla ilgili ülkemizde ve yurtdışında çalışmalarını sürdüren deneyimli bilim insanlarının özellikle uygulamaya yönelik ayrıntılı sunumları da yer alacaktır.

Kursumuzun hem araştırma, hem de tanı alanında çalışan tıbbi genetik, moleküler biyoloji, biyomedikal ve bilişimciler için yararlı olacağına inanıyoruz.

Ayrıntılı bilgilendirme için nadirhastaliklar@acibadem.edu.tr adresine email yolu ile ulaşabilirsiniz.

Programı indirmek için tıklayınız

Kayıt için tıklayınız

Saygılarımla,

Düzenleme komitesi adına,

Prof. Dr. Uğur Özbek

×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.