Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü öğretim üyelerimizin çevirileriyle ve editörlüğünü Prof. Dr. Şeyda Türk’ün üstlendiği, “Kadın Psikolojisi Ve Toplumsal Cinsiyet: İnsan Deneyiminin Yarısı ve Daha Fazlası” Nobel Akademik Yayıncılık tarafından yayımlandı.

Kitap Hakkında:

Son derece açık, kapsayıcı ve güncellenmiş içeriğiyle Kadın Psikolojisi ve Toplumsal Cinsiyet: İnsan Deneyiminin Yarısı ve Daha Fazlası isimli bu eser, feminist ve psikolojik bakış açısıyla klasik ve yakın zamandaki araştırmalara yönelik oldukça doyurucu bir inceleme sunmaktadır. Psikolojinin tüm alt dallarını kapsayan içeriğinin yanı sıra popüler kültürle ilgili eleştirel düşünceyi, psikoloji biliminin bireylerin yaşamını geliştirmesini ve toplumsal cinsiyet eşitliğini teşvik etmeyi amaçlar. Bu nedenlerle, psikolojinin yanı sıra psikoloji alanı dışındaki araştırma ve uygulama alanları için de güncel bir kaynak olmayı hedefler. Bilimsel çalışmalara dayalı bu kitabın, açıklığı ve anlaşılırlığı sayesinde bu konularla ilgilenen tüm okuyucular için dikkate değer bir kaynak olacağını umuyoruz.

Çeviri kurulu ve içindekiler bölümü için tıklayınız.

Son güncelleme tarihi: 06/01/2021
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.