Meslek Yüksekokulu Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programı Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Alpay Özcan’ın koordinatörü olduğu çok uluslu konsorsiyumun “A Multimodal MR and Neurophysiological Analysis Framework for Accurate ALS Diagnosis, Monitoring and Differentiation” başlıklı proje önerisi nörodejeneratif hastalıklarla mücadele etmeyi amaçlayan ve bu alanda dünyada en büyük araştırma girişimi olan EU - Joint Programme Neurodegenerative Disease Research (JPND) tarafından açılan “Novel Imaging and Brain Stimulation Methods and Technologies Related to Neurodegenerative Diseases” çağrısına 105 başvuru arasından seçilerek tam başvuru önerisi sunmaya hak kazandı.

Türkiye, İsviçre ve Danimarka'yı içeren altı ekipli proje konsorsiyumu Acıbadem Üniversitesi ekibi yürütücüsü Prof. Dr. Alpay Özcan, Marmara Üniversitesi ekibi yürütücüsü Prof. Dr. Barış İşak, Basel Üniversitesi'nin iki ekibinin yürütücüleri Prof. Dr. Cristina Granziera ve Prof. Dr. Schlaeger Regina, ve Aarhus Üniversitesi'nin iki ekibinin yürütücüleri Doç. Dr. Pall Karlsson ve Doç. Dr. Jakob Blicher olarak kurulmuştur.

Öğretim üyemizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Son güncelleme tarihi: 31/05/2020
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.