Emsa Kulübümüz, Hasta Psikolojisi ve Etik Yaklaşım” başlıklı sunumuyla Prof. Dr. Yankı Yazgan’ı ağırladı.

Emsa Öğrenci Kulübümüz tarafından düzenlenen etkinlik 18 Aralık 2019 tarihinde kampüsümüzde gerçekleşti. Etkinlikte hasta psikolojisi konuşuldu.

Konuşmacı Hakkında Kısa Bilgi: Uzmanlık alanları çocuk/genç ve yetişkin psikiyatrisi olan Dr. Yankı Yazgan (1959), Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Profesör, Yale Child Study Center’da öğretim görevlisi olarak eğitim ve araştırma çalışmalarını sürdürmüştür.

Çocukluk ve gençlik yıllarını İzmir’de geçirmiştir.

Eğitim aldığı kurumlar Bornova Anadolu Lisesi (orta), Ankara Fen Lisesi, Ege Tıp Fakültesi (tıp), Marmara Tıp Fakültesi (uzmanlık, psikiyatri) ve Yale Tıp Fakültesi (üst-uzmanlık, çocuk ve ergen psikiyatrisi).

Klinik uygulamalarda ve bilimsel araştırmalarında odak alanlarını nörogelişimsel bozuklukların tanılanması ve multimodal tedavilerinin uygulamaları oluşturmaktadır.

Beyin bilimleri ve psikiyatri alanındaki bilgilerin herkes tarafından anlaşılmasını ve kullanılmasını amaçlayan ‘popüler bilim’ temelli yazı ve kitap yanı sıra çok sayıda ulusal ve uluslararası hakemli bilimsel dergi makalesi ve kitap bölümü yazmıştır.

Son güncelleme tarihi: 23/01/2020
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.