Ögr. Gör. Dr. Nafiye Aktekin <br> <strong>Program Başkanı</strong>
Ögr. Gör. Dr. Nafiye Aktekin
Program Başkanı

Günümüzde İngilizce tüm alanlarda evrensel iletişim dili olarak kabul edilmekte ve öğrenciler için profesyonel alana geçişte vazgeçilmez bir önkoşul oluşturmaktadır. Akademik İngilizce Programı Üniversitemizde yüksek kalitede ve sürdürülebilir İngilizce dil eğitimini sunmayı ve geliştirmeyi hedeflemektedir.

Programımızda yürütülen dersler Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi’nde verilen eğitimin tamamlayıcı parçasıdır. Amacımız eğitim dili İngilizce olan fakülte bölümlerinde öğrencilere destek olacak ileri düzey İngilizce dil yeterliliğini sağlamak, eleştirel, analitik ve bağımsız öğrenciler olabilmeleri için potansiyellerini geliştirmeye yönelik öğrenme ortamı sunmaktır. Eğitim dili Türkçe olan fakülte bölümlerinde ise uyguladığımız yoğun İngilizce eğitimi bir farklılık olarak ortaya çıkmaktadır. Hedefimiz özelde üniversitede, genelde toplumda İngilizcenin öğrenilmesini ve geliştirilmesini sağlamaktır.

Programımızdaki öğretim görevlileri, öğrenim hedefleri doğrultusunda öğrencilere en çok katkıyı sağlamak için bölümlerle işbirliği içinde çalışmaktadır. Program, gerek eğitim dili İngilizce olan bölümler, gerekse Türkçe Lisans ve Önlisans bölümleri için iddialı bir programdır. Öğrencilerimizden ve eğitmenlerimizden beklentilerimiz yüksektir. Dersler interaktif ve merak uyandıran öğrenme ortamlarında verilmeye çalışılmakta, yeni teknolojiler, disiplinler arası projeler, özgün ve güncel materyallerle öğrencilerin öğrenme deneyimi zenginleştirilmektedir. İnanıyoruz ki bu çabamız öğrencilerimizi iş alanında güçlü adaylar yapacak ve Türkiye’nin gelecek vizyonuna katkı sağlayacaktır.

×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.