Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim dili İngilizcedir.

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne giriş hakkı kazanan öğrenciler Kayıt için gelirken varsa beraberlerinde yabancı dil sınav sonuç belgelerini (TEOEFL vb.) getirmelidir. Acıbadem Üniversitesi İngilizce Yeterlilik ve Düzey Belirleme Sınavı’na (APPT/Acıbadem Proficiency and Placement Test) girecek öğrencilerin Hazırlık okumadan birinci sınıfa başlayabilmeleri için bu sınavdan en az 70 (yetmiş) alması gerekmektedir. Acıbadem Üniversitesi İngilizce Yeterlilik ve Düzey Belirleme Sınavı’na eşdeğer olan sınavlar ve puanlarına ilişkin tablo ve açıklamalara buradan erişebilirsiniz.

Evet. İngilizce sınavlarında yeterlilik gösteremeyen öğrencilerin Acıbadem Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu'nda eğitim almaları gerekmektedir.

Burs olanakları hakkında bilgi almak için tıklayın.

İngilizce Hazırlık Programı ve 3 yıl süren Faz I, Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü'nde yürütülmektedir. 4. Sınıftan itibaren eğitim Acıbadem Üniversitesi afiliye Acıbadem Atakent ve Maslak hastanelerinde devam etmektedir. Ayrıca altı yıl boyunca Toplumda Tıp Eğitimi kapsamında Gaziosmanpaşa ve Ümraniye bölgelerinde protokol ile belirlenmiş Aile Sağlığı Merkezleri de eğitim sahaları olarak değerlendirilmektedir. Faz II ve III’te, yani klinik staj ve intörnlük döneminde Kamu Hastaneleri ile imzalanan protokol ile öğrenciler stajlarının bir bölümünde 2. Basamak sağlık hizmeti verilen kurumlardaki sağlık hizmetini de gözlemleme şansına sahip olabilmektedir.

Acıbadem Üniversitesi'nin Atakent ve Maslak olmak üzere iki tam teşekküllü Eğitim ve Araştırma Hastanesi bulunmaktadır. Öğrencilerimiz 4. yıllarından itibaren klinik eğitim ve stajlarını burada gerçekleştirmektedir.

Güçlü bir akademik kadroya sahip olan fakültemizin amacı öğrencilerimizi birçok alanda bilimsel bilgi, uygulama yeteneği ve davranışsal becerileri kazandıracak en yüksek profesyonel standartlarda eğitmek ve yüksek kalitede sağlık hizmeti yeteneği ile birlikte yüksek seviyede bilimsel merak kazandırmaktır. Fakültemizde eğitim dili İngilizce'dir ve eğitim programı Temel ve Klinik Bilimler, Klinik Stajlar ve İntörnlük olmak üzere 3 fazdan oluşmaktadır.

Entegre müfredat üzerine kurulu olan programda yer alan ders kurullarında, hücre gibi en basit birimlerden kompleks sistemlere ve patolojilerine kadar organizmadaki sistemler bir bütünlük içinde ele alınmaktadır. Ayrıca Mesleki ve Klinik Beceriler programı olarak adlandırılan, tıbbi profesyonelliğe giriş programı ile tıp mesleğinin uygulamasında gerekli olan bilgi ve beceriler de öğrencilere kazandırılmaktadır. Bu program, öğrencilerin klinik dönemde gerçek hasta ile karşılaşmayı kolaylaştırıcı iletişim becerisi uygulamalarının yanı sıra, aile sağlığı merkezlerindeki saha eğitimleri ile zenginleştirilmiştir ve ayrıca entelektüel beceriler ve insani değerlerin geliştirilmesine de olanak sağlamaktadır.

4 ve 5. Sınıflarda yapılmakta olan Klinik Stajlarda öğrenciler hastane ortamında ayaktan ve yatan hastalarla birebir karşılaşmakta ve klinik bilgi ve becerilerini geliştirmektedirler. İntörnlük döneminde ise bir yıl boyunca hastanede ve sahada öğretim üyelerinin gözetiminde hekimlik yaparak bu yıla kadar edinmiş oldukları bilgi ve becerileri bir arada ve eksiksiz uygulama imkânı bulmaktadırlar.

Evet. Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (TEPDAD) tarafından 2023 yılına kadar akredite edildi.

Tıp Fakültemiz, ilk mezunlarını verdikten sonra Ocak 2016 tarihinde Dünya Tıp Eğitimi Federasyonu (WFME) ve Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından tanınan Tıp Eğitimi Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği’ne (TEPDAD başvurmuştur.

Tıp Fakültemizin, Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Programı’nın, Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Ulusal Standartları’nı karşıladığı saptanmış ve 10 Nisan 2017 tarihinde kurul tarafından alınan karar doğrultusunda 2023 yılına kadar akredite edilmiştir.

Evet var. Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin, Erasmus Programı kapsamında Almanya, Avusturya, İsveç, Hollanda, İtalya, İspanya, Yunanistan, Belçika, Slovenya, Bulgaristan, Romanya ve Litvanyadaki birçok seçkin üniversite ile ikili anlaşmaları bulunmakta ve öğrenci hareketliliği gerçekleştirilmektedir. Yurtdışı olanakları için daha fazla bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Acıbadem Üniversitesi öğrencileri gereken başarı koşullarını yerine getirmesi halinde fakültelerin kontenjan açtıkları bölümlerde yandal yapabilme olanağına sahip. Tıp Fakültesi öğrencileri, 2019-2020 ders yılı içinde başvurmaları halinde Psikoloji, Sağlık Yönetimi ve Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümlerinde yan dal eğitimi yapabilmektedir.

Yurtdışından Öğrenci Kabulü ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Kampüse çok yakın mesafede, Acıbadem Üniversitesi Öğrenci Konukevi bulunmaktadır; ayrıntılı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Tıp Fakültesi öğrencilerinin üye oldukları, kurucu oldukları çeşitli Öğrenci Kulüpleri bulunmaktadır. Kulüpler hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.