Kütüphane

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Kütüphanesi, Üniversitenin eğitim ve öğretim faaliyetlerini, ders içeriklerini ve bilimsel araştırmalarını destekleyici her türlü bilgi kaynağını satın alma, bağış ve abonelik yolu ile kullanıcılarına sağlar. Kütüphane koleksiyonunu geliştirme çalışmalarında akademisyenlerin, öğrencilerin ve idari personelin talepleri Rektör Yardımcısı ve Kütüphane Yönetimi tarafından değerlendirilir ve koleksiyona kazandırılır.

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Sağlık Bilimleri alanında genç ve tematik bir üniversitedir. Bu doğrultuda Kütüphanenin basılı ve elektronik koleksiyonu üniversitenin akademik programlarını destekler niteliktedir ve yayınlar ağırlıklı olarak Sağlık Bilimlerinden oluşmaktadır.

Koleksiyonda bulunan Tıp ve Sağlık bilimleri konulu materyaller için National Library of Medicine (NLM) sınıflama sistemi, genel koleksiyon için Library of Congress (LC) sınıflama sistemi kullanılmaktadır.

Kerem Aydınlar Kampüsü Merkez Kütüphanesi'ne bağlı olarak, 2014 yılında Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Atakent Hastanesi Kütüphanesi, 2015 yılında Acıbadem Maslak Hastanesi Kütüphanesi kullanıma açılmıştır.

Kütüphane koleksiyonunda bulunan tüm basılı kaynaklar kütüphane kataloğu üzerinden, elektronik kaynaklar ise EBSCO Discovery Service EBSCO Discovery Service ile tek bir arayüzden taranabilmektedir.

Veritabanları

Academic Search Ultimate

Acland’s Anatomy

Bates’ Visual Guide to Physical Examination

BMJ Best Practice

BMJ Journals

Business Source Ultimate

Central & Eastern European Academic Source

CINAHL Complete

Clinical Key

Clinical Skills

DynaMed

EBSCO Discovery Service

EBSCOhost

Emerald Premier e-Journals

Emerald Sociology e-Book Collection

Emerald Education e-Book Collection

ERIC

IEEE Xplore Digital Library

InCites Benchmarking & Analytics

Journal Citation Reports

JSTOR Archive Journal Content

MasterFILE Complete

MasterFILE Reference eBook Collection

Nature Publishing Group

Newspaper Source Plus

Open Dissertations

OVID LWW

Palgrave Macmillan Journals

ProQuest Dissertations and Theses

Regional Business News

Science Direct

SciFinder-n

Scopus

SpringerLink

Taylor and Francis

TR Dizin

Visible Body Human Anatomy Atlas

Visible Body Physiology & Pathology

Web of Science​

Wiley Online Library

×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.