Üniversitemiz Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen “Fidanlarla Çınarlar El Ele” başlıklı etkinlik, 12 Nisan 2022 tarihinde Tıp Fakültesi Dekan Yardımcımız Prof. Dr. Yeşim Gürol’un açılış konuşmasıyla başladı.

Moderatörlüğünü Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yeşim Işıl Ülman’ın yaptığı etkinlikte, İstanbul Tabip Odası Emekli Hekimler Komisyonu Üyeleri Prof. Dr. Nergis Erdoğan, Prof. Dr. Haldun Güner, Dr. Erdinç Köksal, Dr. Fahri Güngör ve Dr. Ülkü Sema Aydın konuşmacı olarak ağırlandı.

Yıllarını hasta bakımına, sağlık hizmeti sunumuna, iyi hekimlik değerlerine adamış tecrübeli hekimler, geleceğin hekim adayları ile mesleki deneyimlerini, yaşanmış mesleki olgular ışığında paylaştı.

Hekimler, hayat ve meslek etiği çerçevesinde karşılaştıkları vakaları ve mesleki tecrübelerini paylaşırken; hekimlik uygulamalarında insana saygı, hastanın sağlığının öncelenmesi, hastanın esenliği ve dürüstlük, dayanışma, yardımlaşma, emeğe saygı değerleri yaşanmışlıklarla aktarıldı. Etkinlik, soru-cevap ile sona erdi.

Son güncelleme tarihi: 10/05/2022
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.