Tıp Fakültemiz tarafından düzenlenen ve bu yılki teması “Sahada Tıp Eğitimi” olan Tıp Eğitimi Günleri 16-17 Kasım 2018 tarihlerinde gerçekleşti.

2011 yılından bu yana Tıp Fakültemiz tarafından iki yılda bir düzenlenen Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi Günleri (TEG) bu yıl “ Sahada Tıp Eğitimi” başlığı ile gerçekleşti. TEG’in geçmiş toplantılarında “Küçük Gruplarda Eğitim”, “Klinik Eğitim”, “Ölçme Değerlendirme” ve “Program Değerlendirmesi” konular ele alındı.

TEG, tıp eğitimcileri ve akademisyenleri bir araya getirmek ve eğitici gelişimini sürekli kılmak amacıyla uluslararası katılımlı olarak düzenleniyor. Programın bu yılki uluslararası konuğu University of East Anglia Medical School’dan Prof. Dr. Amanda Howe idi. Aile Hekimliği alanında uluslararası yetkinliğe sahip Dr. Howe, “How community oriented medical education can facilitate a population health perspective” isimli bir konferans ve Learning from people: how can we engage patients to help us training students and residents? isimli bir çalıştayla destek verdi.

İki gün boyunca farklı tıp fakültelerinden gelen eğitmenler sahada tıp eğitimini farklı açılardan tartıştılar ve tecrübelerini paylaştılar. Prof.Dr. İskender Sayek’in de “Sosyal Güvenilir Tıp Eğitimi “ konuşması ile katkı koyduğu toplantı da ayrıca Doç.Dr.Levent Altıntaş ve Prof.Dr. Erol Gürpınar tarafından verilen “İş başında tıp eğitimi: bizi neler bekliyor?” ve ACU-TEÖK (Tıp Eğitimi Öğrenci Komisyonu)tarafından hazırlanan “Sağlık Savunuculuğu” başlıklı çalıştaylar da gerçekleştirildi.

Bugüne kadar yapılan toplantılara eğitim amaçlı çalıştay ve konferans vermek üzere yabancı konuk veya konukların davetli olarak katılmasının yanı sıra kurum içinden ve dışından toplam 500’ün üzerinde tıp eğitimcisi, akademisyen ve öğrenci yer aldı. Bir buçuk gün süren bu yıl ki toplantıda üçü il dışından 10 üniversiteden 14’ü öğrenci toplam 82 katılımcı ağırlandı.

Son güncelleme tarihi: 29/03/2019
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.