Skolyoz Araştırma Derneği’nin “Travelling Fellowship” programı kapsamında dernek üyeleri Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Alanay’ın misafiri olarak Acıbadem Üniversitesi'nde idi.

Program dernek üyesi 45 yaş altı cerrahların omurga cerrahisinin duayen bir ismin liderliğinde bir ay boyunca dünyadaki önemli omurga merkezlerini gezerek tecrübe ve bilgi paylaşımı yapılmasını amaçlıyor. Bu yıl ABD’den seçilen 3 omurga cerrahı Acıbadem Üniversitesi Maslak Hastanesi Omurga Sağlığı Merkezi’nin aralarında yer aldığı Avrupa’daki 6 merkeze ziyaret gerçekleştirdi.

Üyeler, aynı programa 2004 yılında seçilen Prof. Dr. Ahmet Alanay’ın konuğu olarak Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü’nde yer alan Klinik Simülasyon ve İleri Düzey Endoskopik-Robotik Cerrahi Eğitim Merkezi- CASE ve Acıbadem Üniversitesi Maslak Hastanesi’ni ziyaret etti.

Üyeler, Acıbadem Üniversitesi Maslak Hastanesi’ndeki hekimler ve Omurga Sağlığı Merkezi Çalışma Grubu’nda yer alan öğrencilerle bir araya geldi. Grup, canlı bir ameliyat gösterimi ile bilimsel sunum ve vaka tartışmaları gerçekleştirdi.

Son güncelleme tarihi: 03/09/2019
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.