Acıbadem Üniversitesi Sağlık Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından belirli aralıklarla düzenlenen Sektör Buluşmaları’nın altıncısı “Sağlık Harcamaları” başlığı ile 28 Aralık 2017 Perşembe günü Kerem Aydınlar Kampüsü’nde gerçekleşti.

Oturum başkanlığını Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci’nin yaptığı panele; Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü Medula ve Bilişim Uygulamaları Daire Başkanı Dr. Halil Akçe, T.C. Kalkınma Bakanlığı Sosyal Güvenlik Finansmanı Daire Başkanı Ahmet Oğuz Sarıca, Türkiye Sigorta Birliği Genel Sekreteri Mehmet Akif Eroğlu, Türkiye İstatistik Kurumu Sağlık ve Sosyal Koruma İstatistikleri Uzmanı Mehmet Günal katıldı.

Toplam 138 katılımcının izlediği Panel’de; İstanbul Sağlık Müdürlüğü, ilaç firmaları ve sigorta şirketlerinin yöneticileri ile kamu ve özel hastanelerin üst düzey yöneticileri; Aydın, Marmara ve Okan Üniversitelerinden öğretim üyeleri de yer aldı. Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Reşat Bahat ve Başkan Yardımcısı Dr. Ömer Güzel ile Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği (SASDER) önceki dönem Başkanları Dr. Baki İtez, Prof. Dr. Melih Bulut ile yeni Başkanı Dr. Sermet Gün Erdem sivil toplum kuruluşlarının önde gelen temsilcileri oldu. Ayrıca, Acıbadem Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra Aydın, Boğaziçi, Marmara ve Üsküdar Üniversitelerinden öğrenciler de toplantıya katılım gösterdi.

Sunumlar

  • Ahmet Oğuz Sarıca
  • Halil Akçe
  • Mehmet Akif Eroğlu
  • Mehmet Günal
Son güncelleme tarihi: 22/04/2019
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.