Acıbadem Üniversitesi bünyesindeki Sağlık Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, ‘Sağlıkta Gelecek İçin Sektör Buluşmaları’ toplantılarının ilkini 25 Mart’ta gerçekleştirdi.

Acıbadem Üniversitesi bünyesindeki Sağlık Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, ‘Sağlıkta Gelecek İçin Sektör Buluşmaları’ toplantılarının ilkini 25 Mart’ta gerçekleştirdi. Etkinliğe Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Sağlık Bakanlığı üst düzey yetkilileri, Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Harvard Üniversitesi’nden öğretim üyeleri ile sağlık sektörü yöneticileriyle yatırımcılarından oluşan 310 kişi katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Acıbadem Üniversitesi Sağlık Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Haluk Özsarı “Tarafsız, bilimsel bir bakışla sağlık sektöründe ortak aklı oluşturarak, ulusal ve uluslararası sağlık politikalarına katkı sağlamayı hedefliyoruz” derken, bu amaçla sektör buluşmaları toplantısının geleneksel olarak iki ayda bir gerçekleştirileceğini, yılın son toplantısının da uluslararası kongre olarak düzenleneceğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, sağlıkta 2023 yılına yönelik hedefleri anlattığı toplantıda sağlıklı yaşam kültürü oluşturulmasının önemini vurgularken, Harvard Üniversitesi’nden Prof. Dr. Anita Wagner çağın korkulu rüyası kanserin tedavisinde baş döndürücü gelişme yaşandığını belirterek 2020’ye kadar kanserde hedefe yönelik yeni ilaçların piyasaya çıkacağını söyledi.

Son güncelleme tarihi: 18/11/2019
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.