2015 yılında kurulan Acıbadem Üniversitesi Sağlık Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin ilk yayını “Tanı Hataları” çalışması, 25 Mart 2016 tarihinde gerçekleşen I. Sektör Buluşması’nda paylaşılmıştır. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mine Durusu Tanrıöver, Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Mustafa Serteser ve Prof. Dr. İbrahim Ünsal ile Kurucu Rektör Yardımcısı ve Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Erdal Akalın tarafından hazırlanan çalışma kitap olarak yayımlandı.

Çalışma, güncel alan bilgileri ve politikalar temelinde, tanı hatalarının önüne geçilmesi, daha güvenli bir sağlık sistemi ve sağlık politikalarının şekillenmesine yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. “Tanı Hataları: Güvenli ve Yüksek Kaliteli bir Sağlık Sistemi için Öncelikli bir İyileştirme Alanı”; tanı hatalarının kök nedenlerini, sonuçlarını ve önleme yollarını ortaya koyarak önerilerde bulunmaktadır.

Tanı Hataları kitabına ulaşmak için tıklayınız.

http://acibadem.edu.tr/haberler/tani-hatalari-kitabinin-tanitimi-yapildi

Son güncelleme tarihi: 07/11/2019
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.