Acıbadem Üniversitesi'nin Kurucu Rektörü ve Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Necmettin Pamir, Dünya Nörolojik Cerrahi Akademisi Başkanlığı'na seçildi.

Acıbadem Üniversitesi'nin Kurucu Rektörü ve Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Necmettin Pamir, Dünya Nörolojik Cerrahi Akademisi Başkanlığı'na seçildi. Dünyanın önde gelen beyin ve sinir cerrahlarının üye olduğu World Academy of Neurological Surgery (WANS) bu alanda dünya çapında eğitimlerin verildiği ve politikaların belirlendiği bir kurumdur. Daha önce kurumun Genel Sekreterliği'ni de yürüten Prof. Dr. Necmettin Pamir, aynı zamanda Akademi Başkanlığı'na seçilen ilk Türk beyin cerrahıdır.

Prof. Dr. Necmettin Pamir, kısa bir süre önce, nöroşirurji alanında üstün hizmet ve katkılarından dolayı Avrupa-Asya Nöroşirürji Akademisi (Academia Eurasiana Neurochirurgica) tarafından Altın Madalya (Gold Medal) ödülüne de layık görülmüştür

Son güncelleme tarihi: 11/10/2019
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.