Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Abdurrahman Çoşkun’un yazarları arasında yer aldığı makale, Avrupa’nın en büyük laboratuvar tıbbı federasyonu EFLM (European Federation of Clinical Chemistry and Laboratory Medicine) tarafından verilen EFLM ABOTT ödülüne layık görüldü. Prof. Dr. Çoşkun aynı zaman da dünyanın en büyük laboratuvar organizasyonu IFCC (International Federation of Clinical Chemistry and Laboratory Medicine) nin Tracebility çalışma grubuna “Corresponding Member” olarak seçildi.

2 ülkenin üyesi olduğu ve laboratuvar alanında yapılan en iyi çalışmalara ödüllendiren EFLM, yazarları arasında Prof. Dr. Abdurrahman Çoşkun’un da yer aldığı BIVAC bu yıl EFLM ABOTT ödülüne layık görüldü. BIVAC klinik biyokimyanın en prestijli dergisi (impakt faktörü 8.3) olan Clinical Chemistry dergisinde de yayınlanmıştır.

Makaleye ulaşmak için lütfen tıklayın.

Prof. Dr. Çoşkun aynı zamanda, dünyanın en büyük laboratuvar organizasyonu IFCC (International Federation of Clinical Chemistry and Laboratory Medicine) bünyesinde yer alan Tracebility grubuna Corresponding Member olarak kabul edildi. Grup, laboratuvarda yapılan ölçümler ile metroloji arasındaki bağları güçlendirerek evrensel düzeyde doğru ölçümlerin yapılmasını sağlamaktır.

Öğretim üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Son güncelleme tarihi: 02/04/2019
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.