Ne zaman?

Her sene Şubat ayının son günü.

Nedir?

Nadir Hastalıklar Günü, Nadir Hastalıklar ve hastaların yaşamlarına etkileri hakkında toplumu bilinçlendirmeyi ve farkındalığı amaçlayan bir gündür.

Niçin?

Toplumda Nadir Hastalıklar bilinci oluşturmak, hastalıklara ve hasta derneklerine dikkat çekmek için düzenleniyor. Şu ana kadar bu günün etkinlikleri, çeşitli ülkelerde Nadir Hastalıklarla ilgili yasal düzenlemelerin yapılmasına vesile oldu.

Nerede?

Avrupa Nadir Hastalıklar Organizasyonu, EURORDIS, dünyanın dört bir yanında etkinlikler düzenliyor. Acıbadem Nadir Hastalıklar Kulübü olarak biz de, Kerem Aydınlar Kampüsü’nde bir etkinlik gerçekleştiriyoruz!

Kimler için?

Herkes için! Nadir hastalıklar günü herkese ulaşmaya çalışıyor, ve bunun için yardımınıza ihtiyacımız var! Başta hastalar, hasta yakınları, sağlık profesyonelleri, araştırmacılar ve öğrenciler olmak üzere toplumun tamamında nadir hastalıklar bilinci oluşturmayı amaçlıyoruz.

Nasıl?

2008’den bu yana gerçekleştirilen binlerce etkinlik, çok sayıda insana ulaştı. Yerel, ulusal hatta uluslararası basının ilgisini çeken bu etkinlikler sayesinde toplum, Nadir Hastalıklar konusunda bilinçleniyor. Unutmayın! Nadir hastalıklar ender görülüyor olabilir, ama çok sayıda hastaları var.

Son güncelleme tarihi: 28/02/2019
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.