Hemşirelik Bölümü ve Hemşirelik Kulübü İş Birliği ile düzenlenen Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı Webinarı 18 Kasım 2020 tarihinde gerçekleşti.

Dünya Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) Günü dolayısı ile tüm ülke hemşirelik öğrencileri ve hemşirelerinin KOAH farkındalıklarını arttırmak amacıyla düzenlenen webinara 34 farklı üniversiteden 235 katılımcı katıldı. Hemşirelik Bölümü ve Hemşirelik Kulübü iş birliği ile düzenlenen webinar Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ükke Karabacak ve Prof. Dr. Vesile Ünver’in açılış konuşmaları ile başladı. Harran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Derya Tülüce, hastaların ifadeleri ile KOAH hastalarının hissettikleri ve yaşadıklarını paylaştı. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi Palyatif Bakım Ünitesi Klinik Şefi Doç. Dr. Özlem Oruç KOAH’ın en önemli risk faktörü olan sigara kullanımı ve sonuçlarını sundu. Son oturumda ise Gülhane Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hemşirelik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Betülay Kılıç KOAH’da Pulmoner Rehabilitasyon konusunda bilgilendirme yaptı. Etkinlik katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

Etkinlikteki Konu Başlıkları:

  • KOAH Hastaları neler yaşıyor?

  • KOAH’ın Kadim Dostu (!) Sigara

  • KOAH’da Pulmoner Rehabilitasyon

Etkinlik Katılımcı Sayısı: 235

Konuşmacı Hakkında Kısa Bilgi:

  1. Dr. Öğr. Üyesi Derya Tülüce, Harran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü

  2. Doç. Dr. Özlem Oruç Sağlık Bilimleri Üniversitesi Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi,

  3. Dr. Öğr. Üyesi Betülay Kılıç, Gülhane Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hemşirelik Bölümü

Son güncelleme tarihi: 07/12/2020
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.