Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümümüz tarafından düzenlenen “Klinik Rehber Hemşirelik Eğitimi” 20 Eylül 2019 tarihinde gerçekleşti.

Acıbadem Sağlık Grubu Hastanelerinde klinik uygulama için staj yapan öğrencilere birebir rehberlik eden hemşirelere yönelik verilen “Klinik Rehber Hemşire Eğitimi” Acıbadem Üniversitesi Maslak Hastanesi’nde düzenlendi. Katılımcılara klinik alana uygulamaya yapacak öğrenci hemşirelere pozitif öğrenme ortamı oluşturma, klinikte eğitimci olma, hemşirelik eğitiminde klinik rehber hemşire standartları, rol ve sorumlulukları, öğrenciye yapıcı geri bildirim verme ve öğrenciyi değerlendirme süreçleri anlatıldı. Eğitimde, hemşirelik öğretim elemanlarının, sorumlu hemşirelerin, eğitim hemşirelerinin ve klinik öğretim görevlilerinin klinik rehberlik uygulamasına yönelik bilgi ve becerilerini geliştirmek amaçlanıyor. Eğitim, hemşirelik eğitiminde ve uygulamada ortak dil oluşturmak adına da önem taşıyor.

Son güncelleme tarihi: 25/10/2019
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.