Harran Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun düzenlediği I. Ulusal Podoloji Sempozyumu, 28-30 Nisan’da Şanlıurfa’da gerçekleştirildi.

Harran Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun düzenlediği I. Ulusal Podoloji Sempozyumu, 28-30 Nisan’da Şanlıurfa’da gerçekleştirildi. Türkiye’den 20 üniversitenin ve 125 bilim adamının katılımıyla gerçekleşen sempozyuma, Acıbadem Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Podoloji Programı öğretim üyelerinin yanı sıra 2. sınıf öğrencileri de katıldı. Konuşmacılar ayak sağlığı hakkında farklı bildiriler sundu.

Podoloji Programı Öğr. Gör. Birce Buturak, “Podolojinin Genel ve Tarihi Temelleri” konulu sunumu ve “Acıbadem Üniversitesi Podoloji Programı Uygulama Eğitimleri” konulu poster çalışmasıyla katıldı.

Podoloji Programı Öğr. Gör. Şenay Mersin (Podolog) ise “Podolojide Ortoniksi Tenknikleri, Endikasyon ve Kontraendikasyonları” konulu sunumuyla yer aldı.

Podoloji Programı 2. sınıf öğrencileri de bilimsel poster çalışmalarını katılımcılarla paylaştı.

  • “Yanlış Ayakkabı Kullanımına Bağlı Problemlerin Podolojik Uygulaması” – Gonca Gül Kocaman

  • “Podoloji Uygulamaları ile 3 Aylık Tedavi Sonrası Hastanın Ayağındaki Gelişim ve Düzelme” – Lara Büşra Çorapçı

  • “Digitus Flexus için Ortez Uygulaması” – Leman Seran Üsküp

  • “Onikomikozun Oluşumu ve Podolojik Uygulama ile Tırnakta Gelişen Durumlar” – Şehribanu Güzel

  • “Podolojik Uygulamalarda 3to ve Ortez Çalışması” – Hatice Çeri

Son güncelleme tarihi: 18/11/2019
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.