Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından düzenlenen Hemşirelikte Profesyonellik Geliştirme Seminerleri kapsamındaki ”Yarenlik Yolu” başlıklı etkinlik 8 Aralık 2021 tarihinde Uzm. Psikoterapist Refika Yazgaç’ın katılımıyla gerçekleşti.

65 yaş ve üzeri bireyler için yaşamı kolaylaştırmak ve yaşam yolculuklarında onlara yarenlik etmenin önemini vurgulamak amacıyla düzenlenen etkinlik, Hemşirelik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ükke Karabacak’ın açılış konuşması ile başladı. Etkinlikte Uzm. Psikoterapist Refika Yazgaç kuşaklar arası köprü oluşturmak amacıyla başlattıkları “Yarenlik Yolu” fikrinden, temel amaçlarının yaşlılık farkındalığını arttırmak ve yaşlılar ile gençler arasında bir bağ oluşturmak olduğundan ve bu kapsamda yürüttükleri projelerden bahsetti.

İnteraktif olarak sürdürülen etkinlikte, Uzm. Psikoterapist Yazgaç deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Etkinlik bu tarz projelerde gönüllü olarak görev almak isteyen öğrencilerin sorularının yanıtlanması ile sona erdi.

Son güncelleme tarihi: 16/12/2021
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.