Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümümüz, Hemşirelikte Profesyonellik Geliştirme Seminerleri kapsamında Uzm. Hemşire Hanife Ebru Dönmez’i ağırladı.

Hemşirelik Bölümümüz tarafından rutin olarak düzenlenen Hemşirelikte Profesyonellik Geliştirme Seminerleri kapsamında "Hemşire: Toplum Gönüllüsü ve Sporcu Kimliği ile" başlıklı söyleşi 30 Ekim 2019 tarihinde gerçekleşti. Uzm. Hemşire Hanife Ebru Dönmez, öğrencilere mesleki kimliğin bireysel özellikler ile birleştirildiğinde toplum yararına faaliyetlere çevrilebildiğinden ve bireysel faydanın toplumsal faydaya dönüştürülebilme yollarından bahsetti.. Hemşireliğin doğasında var olan bireyin ve toplumun iyiliğini gözetme amacının hemşirenin bireysel öncelikleri ile birleştirilebileceğine dair önerilerde bulundu. Dönmez, hemşire kimliğinin kazandırdığı niteliklerin bireysel hayatta nasıl uygulanabileceği ve iyi bir hemşire olmanın başarılı bir spor hayatına katkılarından örnekler verdi.

Konuşmacı hakkında: Konuşmacı Uzman Hemşire Hanife Ebru Dönmez, Koç Üniversitesi’nde lisans eğitimini, İstanbul Üniversitesi Halk Sağlığı Hemşireliği ana bilim dalında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Halen Amerikan Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi olarak çalışan Ebru Dönmez, uzun mesafe koşu ve bisiklet alanlarında başarılı bir sporcudur. Sporcu kimliğini toplumsal duyarlılık çerçevesinde değerlendiren konuşmacı aynı zamanda Kanser Savaşçıları Derneği’nin yönetim kurulunda yer almaktadır.

Son güncelleme tarihi: 11/11/2019
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.