Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümümüzün Abdi İbrahim İlaç San. A.Ş. iş birliği ile en iyi uygulama standartlarına temellendirilmiş güvenli ilaç uygulama ve hemşirelik bakımının sürdürülmesinde ortak bir bakış açısı oluşturulması amacıyla düzenlenen Hemşirelikte İnfüzyon Uygulamaları Eğitimi 18-19 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşti.

İnfüzyon Hemşireleri Derneği (Infusion Nurses Society-INS) tarafından yayınlanan standartlar doğrultusunda infüzyon tedavisi uygulayan hemşirelerin bilgi ve becerilerinin güncellenmesi amacıyla gerçekleşen eğitimde; infüzyon tedavisi uygulamaları, hasta ve çalışan güvenliği, enfeksiyon önleme ve kontrol, infüzyon ekipmanları, vasküler erişim cihazı seçimi ve yerleştirilmesi, vasküler erişim cihazı yönetimi, vasküler erişim cihazı ilişkili komplikasyonlar, infüzyon tedavileri, senaryo eşliğinde güvenli ilaç uygulamaları gibi konu başlıkları konuşuldu.

Toplamda iki gün süren eğitimin ilk gününde, İnfüzyon Hemşireleri Derneği (INS) standartları doğrultusunda oluşturulan teorik eğitim ve atölye çalışmaları gerçekleştirildi. Eğitimin ikinci gününde ise güvenli infüzyon uygulamasına yönelik CASE’de (Center of Advanced Simulation and Education) katılımcılarla birlikte bir senaryo gerçekleştirildi. Türkiye’den birçok ilden hemşirelerin katıldığı eğitimin sonunda katılımcılara katılım belgeleri de takdim edildi.

Son güncelleme tarihi: 12/01/2022
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.