İstanbul Eczacı Odası tarafından düzenlenen “Eczacılıkta Yeni İstihdam Alanları” başlıklı proje yarışmasında Eczacılık Fakültesi 1.sınıf öğrencimiz Zehranur Irmak ve danışmanı olarak Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Ecz. Hilal Bardakcı Altan tarafından hazırlanan proje birincilik ödülünü kazandı.

100'ü aşkın proje arasından 5' e kalan proje, 5 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen ikinci aşama sunumlarında birinciliği elde etti.

İlk etabı Şubat 2018’de başlayan proje yarışmasında, öğrencimiz Zehranur Irmak ve Dr. Ecz. Hilal Bardakçı tarafından hazırlanan proje yüzlerce proje arasından ilk 5’e kaldı. 5 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen ikinci aşama sunumlarında da birinciliğe hak kazandı.

Birincilik kazanan proje; "İlaçlar ve Tıbbi Bitkiler ile ilgili tüm konularda tek yetkin ve birinci basamak sağlık hizmetleri sunan Eczacıların Sağlık Bakanlığı altında kurulacak olan bir alt birim altında polifarmasinin yaygın olarak görüldüğü bakım evlerinde (huzurevleri, kadın sığınma evleri ve çocuk esirgeme kurumları...) ikamet eden kişilerin kullanacakları/kullandıkları ilaçların ve ilgili biyokimyasal testlerin takibinde, aile planlaması ve önemli bir toplumsal sorun olan Akılcı İlaç Kullanımı konusunda yapılacak olan eğitim çalışmalarında etkin rol almalarının sağlanması" ile ilgili detaylı bir çalışmayı kapsamaktadır. Projenin hayata geçirilmesi için İstanbul Eczacı Odası tarafından ilerleyen tarihlerde gerekli çalışmaların başlatılması planlanıyor.

Ayrıca öğrencimiz Zehranur, İstanbul Eczacı Odası tarafından 12 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenen “Eczacılık Buluşması 2018”de Eczacılık’ta İstihdam konulu panelde projesini katılımcılara sundu. İstanbul Eczacı Odası web sitesindeki ilgili linkler:

https://www.istanbuleczaciodasi.org.tr/bilimselbulusma#yarisma

https://www.istanbuleczaciodasi.org.tr/?page=haberler&news_ID=4571

Son güncelleme tarihi: 17/04/2019
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.