İlk Değer Bazlı Sağlık Çözümleri Toplantısı, Kerem Aydınlar Kampüsü Toplantı Salonu’nda Acıbadem Üniversitesi Sağlık Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Acıbadem Sağlık Grubu ve 3M firması temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantı’nın açılışını yapan Acıbadem Sağlık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Tahsin Güney, Acıbadem Sağlık Grubu’nun 25 yılı aşkın süredir sağlık hizmetlerinde değer oluşturmayı hedeflediğini vurgulayarak, ulusal ve uluslararası düzeyde yapılmakta olan bu tür işbirliklerinin önemine değindi. Sağlık Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Haluk Özsarı’nın değer bazlı yönetim sistemlerinin sağlık sektörünün içerisinde bulunan tüm paydaşlar için yakın bir gelecekte oldukça önemli bir noktaya geleceğini ifade ederek toplantıyı açmasının ardından, Acıbadem Sağlık Grubu Enfeksiyon Üst Kurul Başkanı Prof. Dr. Sesin Kocagöz, birim ürün başına fiyat gözetme politikasıyla yapılan ve hasta bakım süreçlerini dikkate almayan satın alımların uzun vadede daha büyük maddi kayıplara yol açabileceğini belirtti. Acıbadem Sağlık Grubu Tıbbi Hizmetler Direktör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Efe Onganer, değer bazlı yönetim kavramının sadece bir veya birkaç bölümle sınırlı olmadığını; aksine, hizmet sağlama noktasında görev alan tüm bölümlerin bu toplantıya katkılarının ve toplantıdan alacaklarının olduğunu anlattı.

Toplantıda 3M adına ilk sunumu gerçekleştiren 3M Türkiye Direktörü Mahmut Oğuzcan, çalışma alanları ile kullanıcılar için oluşturulan çözümler hakkında katılımcıları bilgilendirdi. 3M Healthcare Sağlık Ekonomisi Lideri Dr. Flutura Hasa, ortalama yaşam beklentisindeki artışın insanların hayat tarzı ile alakalı hastalıklar ortaya çıkardığından, bu hastalıkların geçmişe göre daha komplike ve pahalı medikal teknoloji ağırlıklı yöntemler ile tedavi edilebildiğinden ve bunun neticesinde değer bazlı satın alma trendinin ortaya çıkışından bahsetti. 3M firmasından Vladimir Jaksic, Meral Filiz Somunyudan ve Matjas Preseren konuya ilişkin ürünlerine yönelik sunumlarını gerçekleştirdiler. 6 Ekim 2018 Cumartesi günü 10:00-13:00 saatleri arasında gerçekleşen toplantı soru-cevap ve tartışma bölümü ile tamamlandı.

İkinci Değer Bazlı Sağlık Çözümleri Toplantısı ise 9 Ocak 2019 Çarşamba günü 15:30-17:00 saatleri arasında Acıbadem Sağlık Grubu ve Medtronic firması işbirliği ile gerçekleştirilerek, olası ortak projeler üzerinde çalışılmaya başlandı.

Son güncelleme tarihi: 07/11/2019
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.