Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ağız ve Diş Sağlığı Programı öğrencilerimiz Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında 18-24 Kasım 2019 tarihleri arasında çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.

Acıbadem Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ağız ve Diş Sağlığı Programı ve Acıbadem Altunizade Hastanesi işbirliği ile ''DEĞERİNİ BUGUNDEN BİLİN'' sloganıyla gerçekleşen etkinlikler kapsamında öğrenciler hazırladıkları bilgilendirme posterleri ile gerek görsel, gerekse yazılı olarak belli başlı konulara dikkat çekti, etkinliğe katılan bireyleri ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirdi.

Hafta kapsamında; ağız, diş ve diş eti hastalıklarının önlenmesi için toplumun her kesiminde farkındalık yaratıp ağız ve diş sağlığının önemini vurgulamak amacıyla etkinlikler düzenlendi. Etkinlik kapsamında dikkat çekilen bazı konu başlıkları ise şöyle; çocuklar, hamileler ve engelli bireylerde ağız ve diş sağlığı, diş ve dişeti hastalıklarının diğer organlar ve hastalıklarla ilişkisi, bruksizm-halitozis nedenleri, periodontal, ortodontik tedaviler, ağız bakımı teknikleri.

Acıbadem Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ağız ve Diş Sağlığı Programı 2.sınıf öğrencileri, Program Başkanı Öğr. Gör. Dr. Hatice Ağan ve Program Danışmanı Mine Karayaman rehberliğinde toplumda ağız ve diş sağlığının önemini vurgulamak için bilgilendirme posterleri hazırlayıp etkinliği gerçekleştirdiler. 1. ve 2. sınıf öğrencilerimiz kampüsteki stantta ağız ve diş bakımı ile ilgili bilgiler verdi. Eş zamanlı olarak, hazırlanan posterler Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde de sergilendi.

Etkinlikler kapsamında; Öğr. Gör. Dr. Hatice Ağan, ''Ağız ve Diş Bakımında Doğru Bildiğimiz Yanlışlar ve Güncel Diş Tedavileri başlıklı sunumunu 19 Kasım 2019 tarihinde Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde gerçekleştirdi.

Son güncelleme tarihi: 20/01/2020
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.