Acıbadem Üniversitesi’nde multidisipliner ve translasyonel araştırmaları artırmak amacıyla, araştırma altyapısı ve insan kaynağı konusunda farkındalık yaratmak, kampüs ve hastanelerdeki araştırmacıları ilgi alanları bazında bir araya getirmek için planlanan çalıştaylardan ilki olan ACU Kanser Araştırmaları Çalıştayı 6 Mart 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Çalıştaya farklı uzmanlık alanlarından toplam 97 araştırmacı katıldı. Çalıştay öncesinde kanser alanında araştırmalar yapan anabilim dalı/araştırma gruplarının çalışmalarını tanıtmak ve olası işbirliği fırsatlarını artırmak için bir video kitaplığı oluşturuldu ve tüm katılımcılarla paylaşıldı. Çalıştay sırasında bu videolar üzerinden yürütülen soru-cevap oturumu işbirliği fırsatlarının değerlendirilmesi yönünden oldukça yararlı oldu.

Katılımcılara görüş ve beklentilerini almak üzere çalıştay öncesinde gönderilen ACU Kanser Araştırmaları Ön Anketi sonuçlarının da değerlendirildiği çalıştayda, nitelikli multidisipliner araştırmaların yürütülmesi için süreçlerin tanımlanması amacıyla grup çalışmaları gerçekleştirildi.

Toplam 7 başlıkta oldukça aktif ve etkin katılımla yürütülen grup çalışmalarının raporlanması ve çalıştay raporunun tüm katılımcılarla paylaşılmasının ardından, çalıştay çıktılarının uygulamaya dönüştürülmesi süreci planlanacaktır.

Çalıştay programı için tıklayın.

Son güncelleme tarihi: 16/03/2021
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.