Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin 2016-2017 Eğitim – Öğretim Yılı Birincisi 3,73 not ortalamasıyla Sağlık Yönetimi Bölüm Birincisi Gönül Rışvanlı oldu. Gönül Rışvanlı, Fakülte Birinciliği Ödül ve Beratı'nı Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Mehmet Ali Aydınlar ile Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi ve Kerem Aydınlar Vakfı Başkanı Sayın Seher Aydınlar’dan aldı.

ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ 2016-2017 DÖNEM BİRİNCİSİ GÖNÜL RIŞVANLI’NIN KONUŞMASI

Sayın Mütevelli Heyeti Başkanım,

Sayın Kerem Aydınlar Vakfı Başkanım,

Sayın Mütevelli Heyet Üyeleri,

Sayın Rektörüm,

Sayın Dekanım,

Değerli Hocalarımız,

Çok Kıymetli Ailelerimiz,

Ve Geleceğin Sağlık Profesyonelleri Olacak Sevgili Arkadaşlarım,

Bugün sizlerle Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi 2016-2017 dönemi mezuniyet törenini yapıyor olmanın sevincini yaşıyoruz. Sağlık Yönetimi Bölümü’nün 5.Dönem mezunu, ve bu yılın Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Yönetimi Bölümü dönem birincisi olarak bu törende sizlere hitap ediyor olmaktan büyük gurur duyuyorum.

4 yıl önce başlayan, kimi zaman eğlenceli vakit geçirdiğimiz kimi zaman yorulduğumuz serüvenimizin sonuna geldik. ‘Bir daha sınava girmeyeceğim’ düşüncesinin mutluluğunu ve hüznünü bir arada yaşıyoruz. Bu günlerimizin değerini gelecekte anlayarak özleyecek olmamız kuşkusuz bir gerçek.

Bugün hayatımızın bir sayfasını acı tatlı anılarla kapatırken diğer sayfasını yeni beklentiler ve umutlarla açıyoruz.

Üniversite hayatımızın son günü olan mezuniyet törenimizi bizlere anlamlı kılarak paylaşmak için gelen değerli konuklarımızın hepsine tüm arkadaşlarım adına teşekkür eder, mezuniyet törenimizde keyifli vakitler geçirmenizi dilerim.

“Bizler, bir mevsimlik çiçek gibi bu okuldan geçip gidiyoruz. Önceki dönem arkadaşlarımızın da geçtiği gibi… Ancak mevsim bitecek ama biz başka iklimlerde çiçek açmaya devam edeceğiz ve yeni çiçekler yetiştireceğiz.” Voltaire’in dediği gibi, bahçemizi hiç kurutmayacağız, sulamaya, güzelleştirmeye devam edeceğiz.

4 yıllık üniversite eğitimimiz boyunca derslerimizde ve sağlık kurumlarındaki stajlarımızda birçok bilgi öğrendik ve tecrübe sahibi olduk.

Üniversite yaşamımız boyunca gerek dersleriyle gerek iş hayatından davet ettiği isimlerle ufkumuzu genişleten Bölüm Başkanımız Sn. Haluk Özsarı’ya,

Bizlerin yetişmesinde, olgunlaşmasında büyük rol oynayan, fikirlerimizi özgürce sunabileceğimiz ortam oluşturan bölüm hocalarımız Sn. Berna Eren’e, Sn. Gülfer Bektaş’ a, Sn. Mesut Çimen’e, kimi zamanlar çok uğraştırdığımız araştırma görevlilerimiz Sn. Mehmet Şeker ’e ve Sn. Büşra Sarı’ya ve burada ismini sayamadığım bütün hocalarımıza teşekkürü borç bilirim.

Bizler Acıbadem Üniversitesi ve Acıbadem Sağlık Grubu’nun sunduğu imkân ve desteklerle işi mutfağında öğrenerek geleceğe tecrübeli ve donanımlı sağlık profesyonelleri olarak hazırlandık. Bu konuda bize desteklerini esirgemeyen, öğrenme hevesimizi arttıran, bizleri ekibin ayrılmaz parçası olarak kabul eden Acıbadem Üniversitesi Rektörü’ne, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı’na, Acıbadem Üniversitesi ve Acıbadem Sağlık Grubu çalışanlarına teşekkür ederiz.

‘Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır’ derler, ben bunu ‘Her başarılı öğrencinin arkasında tüm kararlarını destekleyerek çocuğuna sonuna kadar güvenen ailesi vardır .’ olarak değiştirmek istiyorum. Bu nedenle bu başarımı aileme ithaf ediyorum.

Her zaman yanımızda olan, yorulup pes ettiğimiz zamanlarda bizi yüreklendiren, hedeflerimize ulaşmak için ellerinden gelen her şeyi yapan düştüğümüzde elimizden tutup kaldıran, bizi koşulsuz şartsız seven anneme, babama, tüm aileme ve ailelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Son olarak sevgili arkadaşlarım, 4 yıllık eğitim sürecimizin sonuna gelerek hepimiz yeni bir hayata yelken açıyoruz. Bu süreci hepimizin en iyi şekilde değerlendireceğine inanıyorum.

Tıpkı William Butler Yeats’in ‘Eğitim bir kovanın doldurulması demek değildir, bir ateşin yakılmasıdır.’ dediği gibi bizler de, Acıbadem Üniversitesi mezunu olarak yaktığımız ateşi söndürtmeyeceğiz.

Dilerim ki, mezuniyetten sonraki kariyer yolculuğumuz en az üniversite hayatımız kadar başarılı ve keyifli olur.

Okulumuzun kurucusu ve Mütevelli Heyeti Başkanımız Sayın Mehmet Ali Aydınlar’ın ‘İşimiz sağlık, gücümüzü işimizi iyi yapmaktan alıyoruz.’ sözünde söylediği gibi bizlerde mesleğimizi bilgi ve tecrübelerimizle en iyi şekilde icra ederek gücümüzü ortaya koyacağız.

Ülkemizin geleceğine katkı sağlayan, geleceğe umutla bakan bireyler olmamız dileğiyle…

Mezuniyetimiz hepimize hayırlı olsun.

Saygı ve sevgilerimle…

Son güncelleme tarihi: 03/09/2019
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.