Acıbadem Üniversitesi bünyesinde yer alan Klinik Simülasyon ve İleri Düzey Endoskopik-Robotik Cerrahi Eğitim Merkezi CASE, sağlık eğitiminde dünya lideri olma hedefinde önemli bir adım daha attı.

Kendi alanında dünyada 3 büyük merkezden biri olan Acıbadem Üniversitesi bünyesinde yer alan Klinik Simülasyon ve İleri Düzey Endoskopik-Robotik Cerrahi Eğitim Merkezi CASE, sağlık eğitiminde dünya lideri olma hedefinde önemli bir adım daha attı. CASE, global eğitim merkezilerinden biri oldu. Böylece Türkiye’deki cerrahların robotik cerrahi eğitimi almak için yurtdışına gitmelerine gerek kalmayacak. Ayrıca yurtdışından gelen cerrahlara da eğitim verilerek sağlık turizmine katkıda bulunulmuş olacak.

Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü’nde 28 Nisan 2016, Perşembe günü düzenlenen törende konuşan Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Ali Aydınlar “Acıbadem Üniversitesi bünyesindeki CASE, tüm departmanları ve teknolojik alt yapısı ile alanında dünyadaki en kapsamlı medikal eğitim merkezlerinden biri. Dünyada sağlık eğitimi konusunda lider olma hedefimize hızla ilerliyoruz. CASE bu yolculukta önemli bir adım daha attı ve Robotik Cerrahi Global Eğitim Merkezi oldu” dedi.

Acıbadem Üniversitesi bünyesindeki Klinik Simülasyon ve İleri Düzey Endoskopik-Robotik Cerrahi Eğitim Merkezi CASE, robotik cerrahi eğitimi alanında merkezin kapsamı ve eğitmenlerin tecrübelerinin değerlendirilmesi neticesinde Intuitive Surgical tarafından onaylanarak dünyada sayılı global eğitim merkezlerinden biri oldu. Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü’nde 28 Nisan Perşembe günü gerçekleştirilen törene; Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, CASE Direktörü Yrd. Doç. Dr. Emin Aksoy, Intuitive Surgical Başkan Vekili, Asya-Pasifik ve Global Bölge Sorumlusu Jeroen M.M. Van Heesewijk, Intuitive Surgical Satış ve Müşteri Eğitim Direktörü Michael Hall ve Cordamed CEO’su Bayram Köse katıldı. Törende Intuitive Surgical Başkan Vekili Heesewijk tarafından Mehmet Ali Aydınlar’a global eğitim merkezi ödülü takdim edildi.​

Son güncelleme tarihi: 18/11/2019
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.