İngilizce Yeterlilik Sınavı uzaktan çevrimiçi olarak zoom gözetmenliğinde 28 Temmuz Çarşamba saat 13:00-15:15 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Adayların aşağıdaki açıklamaları dikkate almaları gerekmektedir:

  1. Sınav zoom daveti adayların başvuru sırasında belirtikleri eposta adreslerine 27 Temmuz Salı saat 12:00’ye kadar yollanmış olacaktır. Bu konuda bilgilendirme epostası almayan adayların Yabancı Diller Bölüm Sekreteri Yaren Kılıçaslan’a (Yaren.Kilicaslan@acibadem.edu.tr/ 0216 500 4326) en geç 28 Temmuz Çarşamba saat 10:00’a kadar ulaşmaları gerekmektedir.

  2. Sınav saatinde (13:00) tüm adayların zoom davetine cep telefonlarından bağlanmaları beklenmektedir. Sınavı masaüstü ya da dizüstü bilgisayarında yaparken zoom gözetmenliği için cep telefonu kullanılacaktır. Cep telefonları hem bilgisayar ekranını hem de adayı görecek şekilde yerleştirilmiş olmalıdır.

  3. Kimlik kontrolü saat 13:00-13:15 arası yapılacaktır. Adayların TC Kimlik kartları veya sürücü belgelerini hazır bulundurmaları gerekmektedir. Kimlik kontrolü yapılmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

  4. Sınav 2 Bölümden oluşmaktadır. Part 1 Listening, Use of English ve Reading ve Part 2 Writing şeklinde olacaktır. Part 1 saat 13:15-14:30, Part 2 14:35-15:15 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Sınav başlangıç saatinden sonra (13:15) adaylar sınava alınmayacaktır.

  5. Sınav sistemine giriş kodları kimlik kontrolü tamamlandıktan sonra e-posta yoluyla paylaşılacaktır.

  6. Dinleme bölümü için lütfen bilgisayarınızın ses sitemini kontrol ediniz. Kulaklıklar yalnızca “Listening” bölümünde kullanılacaktır. Dinleme kısmı bittikten sonra kulaklıkların çıkarılması istenecektir.

  7. Sınav süresi 120 dakikadır. Sınav süresi boyunca zoom bağlantısı aktif olmalıdır. Aksi takdirde adayın sınavı geçersiz sayılacaktır. Zoom gözetmenliği sırasında bağlantısı kopan adayların hızlı bir şekilde tekrar zoom’a giriş yapmaları gerekmektedir. 5 dakika içerisinde tekrar giriş yapmayan adayların sınavı geçersiz sayılır.

  8. Sınavda görev yapan gözetmen, sınavın sorunsuz bir şekilde yürütülmesinden sorumludur ve bu konuda tam yetkilidir. Sınav sırasında, öğrenciler gözetmenlerin her türlü uyarılarına uymak zorundadırlar. Sınavın geçerli sayılması, her şeyden önce sınav kurallarına uyulmasına bağlıdır.

  9. Sınava girecek adaylar yukarıda belirtilen kuralları okumuş ve anlamış kabul edilirler.

BAŞARILAR DİLERİZ..

Son güncelleme tarihi: 26/07/2021
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.