T.C. ACIBADEM MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI EĞİTİM VE ÖĞRETİM FAALİYETLERİ HAKKINDA ÖĞRENCİLERİMİZE DUYURU

15.09.2020

Sevgili Öğrencilerimiz,

Öncelikle Küresel COVID-19 Salgınının etkili olduğu bu dönemde sizlerin, ailelerinizin, yakınlarınızın sağlık ve iyilik halinde olmanızı diliyoruz.

COVID-19 Pandemisinin önümüzdeki aylarda olası seyri nedeniyle, yüz yüze yapılacak eğitimlerde enfeksiyonun bulaşma riski gözönüne alınarak, Yüksek Öğretim Kurulu tarafından, 30 Temmuz 2020 tarihinde “Küresel Salgında Yeni Normalleşme Süreci Rehberi” yayımlanmıştır.

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Senatosu’nun 4 Eylül 2020 tarihli toplantısında, gerek bu Rehber’de belirtilen öneriler dikkate alınarak gerekse öğrencilerimizin, akademik ve idari personelimizin sağlığının korunmasına yönelik alınması gereken tedbirler değerlendirilerek, 2020-2021 Akademik Yılı Güz Yarıyılında eğitim öğretim faaliyetleri konusunda önemli kararlar alınmıştır. Ayrıca Yüksek Öğretim Kurumu, 4 Eylül 2020 günü yayımladığı, “Yeni Korona Virüs Salgınında Eğitim Ögretim Süreçleri” başlıklı resmi yazısında, Üniversitelere, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılının Güz Döneminde örgün eğitimlerde uzaktan eğitim yapılabilmesi tavsiyesinde bulunmuştur.

Senatomuzca alınan kararlar doğrultusunda, 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi Güz Yarıyılına ilişkin olarak, Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nün, 11 Eylül 2020 tarihli Enstitü Kurulu toplantısında programlar bazında aldığı kararı sizlerle paylaşıyoruz:

Sağlık Bilimleri Enstitüsü lisansüstü programlarının derslerinden; ağırlıklı olarak teorik derslerin, ölçme değerlendirme süreçleri ve sınavları uzaktan çevrimiçi yöntemler ile yapılacaktır. Tez çalışmaları, tez konusuna bağlı olarak uzaktan ve/veya yüz yüze yürütülebilecektir. Yüz yüze gerçekleştirilecek tez çalışmalarında dersler öğretim üyeleri ve öğrenciler tarafından pandemi koşullarının gerektirdiği sosyal mesafe, hijyen ve temizlik kuralları gözetilerek yapılacak planlamalar doğrultusunda yürütülecektir. Lisansüstü programlarınızın eğitim öğretim faaliyetleri hakkında Ana Bilim Dalı Başkanlıklarınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi Güz Yarıyılı 5 Ekim 2020 Pazartesi günü başlayacaktır. Lütfen Üniversitemizin, Enstitümüzün ve Ana Bilim Dalı Başkanlıklarının duyuru ve bilgilendirmelerini dikkatle takip ediniz. Eğitim programları ile ilgili ayrıntılı bilgi için Ana Bilim Dalı Başkanlıkları ile iletişim kurabilirsiniz.

Covid 19 Pandemisinin en kısa sürede sona ermesi ve sizlerle sağlıklı günlerde tekrar buluşmak dileğiyle,

ACIBADEM MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİVERSİTESİ
SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

Son güncelleme tarihi: 15/09/2020
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.