SINAV HAKKINDA

 1. Sınavlarla ilgili önemli bilgileri (sınav kodları vb.) alacağınız için lütfen …@live.acibadem.edu.tr e-posta hesabınızın aktif olduğundan emin olun.

 2. ASOS üzerinden yapılmakta olan bu sınavda internet bağlantınızın; bilgisayar, tablet ya da cep telefonunuzun sağlıklı çalışıyor olması sorumluluğu size aittir. Meydana gelebilecek elektrik/internet kesintisi vb. sorunlardan üniversite sorumlu değildir. Gerekli tedbirleri almak sizin sorumluluğunuzdadır. Dizüstü bilgisayarlarınızın tamamen şarj edildiğinden, sınav süresince şarjlarının bitmeyeceğinden emin olun.

 3. Sınavda tarayıcı kaynaklı bir sorun yaşamamanız için Google Chrome veya Mozilla Firefox tarayıcılarından birini kullanıyor olmanız önerilir. Sınava başlamadan önce tarayıcınızın güncel olduğundan emin olunuz. Firefox 78 ve üstü, Chrome 86 ve üstü, Microsoft Edge 83 ve üstü, Safari 13.1 ve üstü, sınavlara giriş yapmak için kullanılabilir. MAC kullanıyorsanız, günlük kaydınızı için sınavdan önce kontrol etmelisiniz.

 4. İstanbul'da yaşıyorsanız ACU size kampüste internet erişimi sağlayacaktır. Kampüste sınava girecek olan öğrencilerin sınav tarihinden 2 hafta önce ege.cone@acibadem.edu.tr ve uzem@acibadem.edu.tr ile e-posta yoluyla iletişime geçmeleri gerekmektedir.

 5. Size bildirilen tüm saatler İstanbul standart saatidir (GMT + 3). Bu nedenle lütfen bilgisayarınızın saatinizi kontrol edin. Sınavlar bu saate göre otomatik başlayacağından mağdur olmamanız için çok önemlidir.

SINAVA BAŞLAMADAN ÖNCE

KAYDOLMA

 1. Birinci e-posta: Her sınava kaydolmanız için asos@acibadem.edu.tr adresinden bir e-posta gönderilecektir ve her sınav için size farklı bir URL verilecektir. Girişler yalnızca tek kullanımlıktır. Sınav bittikten sonra otomatik olarak devre dışı bırakılacaktır.

 2. Sınav Kaydını Onaylama: E-postadaki onay linkine (kaydımı onayla) tıklayarak sınava kaydınızı onaylamalısınız.

 3. İkinci e-posta: Kaydınızı onayladıktan sonra ikinci bir e-posta gönderilecektir. Bu ikinci e-posta, sınav'a bağlantıyı (sınava bağlan) ve girilecek bir sınav kodunu (güvenlik kodunu) içerir. (Göndermeden önce tüm sınav kodları test edilmiştir. Sınav kodu yazım hatalarından kaçının; koddan önce veya sonra fazladan boşluk bırakmayın, büyük veya küçük Harfler, özel karakterleri vb. doğru şekilde yazdığınızdan emin olun.)

 4. Bağlantı yalnızca sınav gününde aktif olacaktır. Kayıt işlemi sırasında herhangi bir adımın atlanması sonucu öğrenci sınava katılamaz.

 5. Sınav Portalı, sınav başlama saatinden 60 dakika önce etkinleştirilecek ve sınavın bitiş saatinde kapatılacaktır.

SINAV SIRASINDA

 1. E-Posta hesabınız dışındaki tüm programları kapatın. Sınav programınızın tam ekranda olduğundan emin olun.

 2. Sınavınız gözetmenler tarafından izlenecektir. Teknik sorun giderme haricinde, gözetmenler ile iletişim kurulamaz.

 3. “Sınav sırasında yaşadığınız teknik sorunları uzem@acibadem.edu.tr adresine; adınız soyadınız ve okul numaranız ile birlikte sorununuzu yazarak yollayınız. Sadece bu adrese e-posta atınız!"

 4. Tam ekran modu zorunludur. Sistem tüm ekran etkinliklerini takip eder, ekranınız tüm sınav boyunca tam ekran modunda olmalıdır.

 5. Sınav sayfasından herhangi bir nedenle (internet sorunu, teknik, sistem bazlı vb.) ayrılırsanız endişelenmeyin. Sınava yeniden bağlanabilirsiniz. İkinci e-postaya geri dönün (yukarıya bakın) ve aynı adımlarla devam edin. Sınav sayfasına geri döndüğünüzde, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Zaman kaybı olmayacaktır.

 6. Sınav başladığında, bitirmek için kalan süreniz ekranın sol üst köşesinde görünecektir.

 7. Sorular karşınıza birer birer gelecektir. Her soru sayfasının ekranın ortasında soru süresini gösteren standart bir saati olacaktır.

 8. Sınav süresi = Toplam soru sayısı kadardır (her sorunun 60 saniyesi olacaktır).

 9. Sınava yalnızca bir kez katılabilirsiniz.

 10. Her soruyu sadece 1 kez görme hakkınız vardır. Soruları boş bırakıldığında, tekrar görmek için geri dönülemez.

SİZE EPOSTA İLE GÖNDERİLEN KURALLAR METNİNİ OKUMAYI DA UNUTMAYINIZ.

BAŞARILAR DİLERİZ

Son güncelleme tarihi: 13/11/2020
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.