Bilgisayar Programcılığı bilgisayar teknolojileri, programlama, bilgisayar kullanımı, yazılım geliştirme (Lokal, Intranet veya Internet ortamlarında), donanım, bakım-onarım, bilgisayar ağlarının kurulumu ve yönetimi ile ilgili bir programdır. Bilişim alanında ülkemizde her geçen gün konusunda uzmanlaşan, problemler karşısında doğru çözüm üretebilen, nitelikli, ekip çalışmasını özümsemiş, analitik düşünme yeteneği gelişmiş, yazılımcı ve/veya teknik destek elemanı olarak çalışabilecek tekniker ihtiyacı artmaktadır. Bu bağlamda büyük gereksinim duyulan bir alanda meslek edindirmek amacıyla açılan bu programın müfredatında bilgisayar donanım ve yazılım teknolojileri üzerine kurulu dersler yer almaktadır. Öğrenciler, zorunlu derslerin yanı sıra Sistem Tasarımı, Bilgisayar Donanımlar, Bilgisayar Ağları, Veri Tabanlar, Programlama, Nesne Yönelimli Programlama, Mobil Programlama, Internet Programlama ve Gömülü Sistemler gibi seçmeli dersler de alacaktır.

Dünyada ve Türkiye'de hızla gelişen bir alan olan Bilgisayar Programcılığı ile global düzeyde yetkinliğe sahip, ara iş gücü yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Mezunlar; başta sanayi kuruluşları olmak üzere yazılım firmaları, bilgisayar satış ve teknik destek firmaları, bankalar, sigorta şirketleri, ticari kuruluşlar, internet servis sağlayıcıları, internet yayıncılık şirketleri, radyo-televizyon şirketleri, araştırma şirketleri, borsalar, ulaştırma, eğitim, lojistik firmaları ve hizmet sektöründe yer alan kamu kurum ve kuruluşlarında geniş iş imkanına sahip olacaktır.

Öğrencilerin her birine bilgisayar verecek şekilde yeni bilgisayarların tedarik edilmesi ile B Blok 2.Katta yeni bilgisayar laboratuvarı oluşturulmuştur. Bu bilgisayarlara çağın gerektirdiği ve öğrencilerin en iyi şekilde eğitim almasını sağlayacak güncel yazılımlar yüklenmiştir.

×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.