Hakkında


Artık bilgi çağının içinde yaşıyoruz, etrafımız her gün hızla değişen bir bilgi çemberi ve ona ulaşmayı kolaylaştıran teknolojilerle dolmakta. İnsan zihninin analitik işleyişi de bu hıza ayak uydurmaya çalışmakta. Ancak unutulmamalı ki bu hıza neden olan bilgiyi de, teknolojiyi de hayata geçiren yine bu analitik düşünme yetimiz. Üniversiteler verdikleri eğitimle öğrencilerini meslek hayatlarında gerek duyacakları bilgilerle donatmaya çalışıyor. Yüz yüze ve etkileşimli ortamlarda iki ila dört yıl arasında genç zihinleri bilgiyle besliyorlar. Ama artık öğrenme ve öğretme ihtiyacı ile birlikte, doğru bilgiyi nerede bulacağının bilinmesi ve zaman yönetimi de birer zorluk olarak her iki tarafın da karşısındadır.


Read More

Click to See All button for reach the events archive.

Eğitim Faaliyetleri

Derslere kayıtlı olan öğrenciler dersleri UZEM portalına kendilerine özel olarak verilen şifre ve kullanıcı adları ile giriş yaparak takip ederler (Şifre işlemleri ve kullanıcı adı ile ilgili detaylı bilgiye SSS’den ulaşabilirsiniz). Her ders 14 haftalık içeriklerden oluşur ve derslerin tamamı uzaktan eğitim metoduyla takip edilir. Tüm dersler için, her eğitim-öğretim yarı yılında iki kez (ilki ara sınav öncesinde, ikincisi final sınavı öncesinde) yüz yüze ders organize edilir. Yüz yüze derslerin amacı öğrencileri derslerin öğretim elemanlarıyla sınıf ortamında buluşturmak ve sınavdan önce ders içerikleriyle ilgili soruları cevaplamaktır. Yüz yüze derslerin gün ve tarihleri UZEM giriş portalı ana sayfasında duyurularda yayınlanmaktadır. Ders içerikleriyle ilgili sorularınız olduğunda hafta içi mesai saatlerinde ders hocasına ulaşabilir, yüz yüze görüşmelerde de sınavlarla ilgili sorularınızı paylaşabilirsiniz.Read More

Ölçme ve Değerlendirme

Sınavlar Hakkında

Sınav tarihlerinin takibi öğrencinin sorumluluğundadır. Uzem sınav tarihleri yaklaştığında uzem giriş portalı anasayfasından, uzem web sitesi anasayfasından ve uzem ofisinden gerekli yazılı bildirimler yapılmaktadır.

UZEM tarafından değerlendirilen ortak ders Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili ve Yabancı Dil(İngilizce), sınavlarında dikkat etmeniz gereken bazı hususlar aşağıdaki gibidir.

Read More

Pandemi Dönemi Uzaktan Eğitim

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi’nde Covid-19 Pandemisinden dolayı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından alınan karar gereğince 2019-2020 eğitim öğretim yılı bahar döneminde tüm önlisans, lisans ve lisansüstü programları ve İngilizce Hazırlık Bölümünde örgün eğitim kapsamında verilen teorik dersler ve uygulamalı eğitimler içinde yer alan bazı teorik dersler 23 Mart 2020 Pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitim yolu ile verilmeye başlanmıştır.

 

EYS Eğitim Videoları

EYS'ye nasıl giriş yapılır?


Dekanın Mesajı Video-icon

Sanal Sınıf Nasıl Yapılır?


Dekanın Mesajı Video-icon

EYS Arayüzünün Tanıtımı


Dekanın Mesajı Video-icon

EYS'ye doküman nasıl yüklenir?


Dekanın Mesajı Video-icon

EYS'ye link aktivitesi nasıl eklenir?


Dekanın Mesajı Video-icon

EYS'ye video nasıl eklenir?


Dekanın Mesajı Video-icon

EYS'ye sanal sınıf aktivitesi nasıl eklenir?


Dekanın Mesajı Video-icon

EYS'ye-Link-aktivitesi ekleme


Dekanın Mesajı Video-icon

EYS'de form nasıl oluşturulur?


Dekanın Mesajı Video-icon

EYS'de anket nasıl oluşturulur?


Dekanın Mesajı Video-icon

Mov. Dosyasını mp4'e Dönüştürme ve Küçültme

Dekanın Mesajı Video-icon

Ppt. sunum videoya nasıl dönüştürülür?


Dekanın Mesajı Video-icon

×
You can use ENTER to search, ESC to close and ▼/▲ keys to move between search recommendations