Skip to main content

News

See All

Events

See All

06 April

Advances in Gastrointestinal Cancer Care

Eğitim Faaliyetleri

Derslere kayıtlı olan öğrenciler dersleri UZEM portalına kendilerine özel olarak verilen şifre ve kullanıcı adları ile giriş yaparak takip ederler (Şifre işlemleri ve kullanıcı adı ile ilgili detaylı bilgiye SSS’den ulaşabilirsiniz). Her ders 14 haftalık içeriklerden oluşur ve derslerin tamamı uzaktan eğitim metoduyla takip edilir. Tüm dersler için, her eğitim-öğretim yarı yılında iki kez (ilki ara sınav öncesinde, ikincisi final sınavı öncesinde) yüz yüze ders organize edilir. Yüz yüze derslerin amacı öğrencileri derslerin öğretim elemanlarıyla sınıf ortamında buluşturmak ve sınavdan önce ders içerikleriyle ilgili soruları cevaplamaktır. Yüz yüze derslerin gün ve tarihleri UZEM giriş portalı ana sayfasında duyurularda yayınlanmaktadır. Ders içerikleriyle ilgili sorularınız olduğunda hafta içi mesai saatlerinde ders hocasına ulaşabilir, yüz yüze görüşmelerde de sınavlarla ilgili sorularınızı paylaşabilirsiniz.

Read More

Ölçme ve Değerlendirme

Sınavlar Hakkında Sınav tarihlerinin takibi öğrencinin sorumluluğundadır. Uzem sınav tarihleri yaklaştığında uzem giriş portalı anasayfasından, uzem web sitesi anasayfasından ve uzem ofisinden gerekli yazılı bildirimler yapılmaktadır. UZEM tarafından değerlendirilen ortak ders Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili ve Yabancı Dil(İngilizce), sınavlarında dikkat etmeniz gereken bazı hususlar aşağıdaki gibidir.

Read More

Pandemi Dönemi Uzaktan Eğitim

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi’nde Covid-19 Pandemisinden dolayı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından alınan karar gereğince 2019-2020 eğitim öğretim yılı bahar döneminde tüm önlisans, lisans ve lisansüstü programları ve İngilizce Hazırlık Bölümünde örgün eğitim kapsamında verilen teorik dersler ve uygulamalı eğitimler içinde yer alan bazı teorik dersler 23 Mart 2020 Pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitim yolu ile verilmeye başlanmıştır.