Ögr. Gör. Zeynep Oğul <br> <strong>Program Başkanı</strong>
Ögr. Gör. Zeynep Oğul
Program Başkanı

Sevgili Öğrenciler,

Acıbadem Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programına hoş geldiniz.

Lisans eğitiminizi, eğitim dili İngilizce olan fakülte ve bölümlerde alacağınız için misyonumuz sizleri bölümlerinizdeki çalışmalarınız için hem dil hem akademik beceriler açısından tam donanımlı hazırlamaktır. Bu sebeple, programımızdaki dersler sizlerin temel dinleme, konuşma, okuma ve yazma dil becerilerinin yanı sıra 21. yüzyıl iletişim ve akademik becerilerde de en üst düzeye çıkmanıza yardımcı olabilmek üzere tasarlanmıştır. Böylece hedefimiz sizlerin Acıbadem Üniversitesi mezunları olarak ulusal ve uluslararası platformlarda alanlarınızda fark yaratmanıza katkıda bulunabilmektir.

Sizlere tüm program öğretim görevlileri olarak başarılı bir Hazırlık Programı yılı diliyor ve lisans eğitiminize başlarken İngilizce dilinde yetkinlik kazanmış olmanız için bu programdaki derslerinize gereken özen ve zamanı ayırmanızı istiyoruz.

En iyi dileklerimizle..

İngilizce Hazırlık Programı minimum 1, maksimum 2 akademik yıl süren Eczacılık Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü, Mühendislik Fakültesi ve Tıp Fakültesi öğrencilerine lisans programları eğitim dili İngilizce olduğu için zorunlu bir programdır.

Program, öğrencilerin İngilizce dil becerilerini etkili bir şekilde kullanabilmelerini ve kendilerini akademik ve sosyal ortamlarda ifade edebilmelerini mümkün kılmak üzere hazırlanmıştır. Bu amaca ulaşmak için, dinleme, konuşma, okuma, yazma ve dilbilgisi dersleri Akademik Becerilere Hazırlık dersiyle de desteklenmektedir. Böylece, öğrencilerimizin diğer derslerde öğrendiklerini gerçek akademik hayatta uygulamaya koymaları ve lisans eğitimi ve iş hayatlarında gereksinim duyacakları akademik becerileri edinmeleri sağlanmaktadır.

×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.