Ögr. Gör. Dr. Emrah Akkurt<br> <strong>Program Başkanı</strong>
Ögr. Gör. Dr. Emrah Akkurt
Program Başkanı

Sevgili Öğrenciler,

Acıbadem Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programına hoş geldiniz.

Acıbadem Hazırlık Programı (ACUPEP) olarak misyonumuz sizleri eğitim dili İngilizce olan fakülte ve bölümlerinizdeki çalışmalarınız için hem dil becerileri hem de akademik beceriler açısından tam donanımlı hazırlamaktır. Bunların yanı sıra, ACUPEP programını tamamlamış olan öğrencilerimizin İngilizce dil becerilerini verimli kullanabilmeleri, eleştirel ve yaratıcı düşünürler, yaşam boyu öğrenme tutkusuna sahip öz disiplinli, akademik dürüstlük ve adalete, kişisel ve evrensel etik ve farklılıklara saygı duyan bireyler olmalarını hedefliyoruz. Bu amaçla, programımızdaki dersler sizlerin İngilizce dil becerileri yanı sıra 21. yüzyıl iletişim becerileri ve akademik becerilerde de en üst düzeye çıkmanıza yardımcı olabilmek üzere tasarlanmıştır. Hedefimiz sizlerin Acıbadem Üniversitesi mezunları olarak ulusal ve uluslararası platformlarda alanlarınızda fark yaratmanıza katkıda bulunabilmektir. Her biriniz farklı akademik geçmiş, çalışma alışkanlıkları ve İngilizce dil becerilerine sahipsiniz. Bu yüzden de programımızda farklı öğrenme stratejileri geliştirerek size özel, zorlu fakat değerli bir yolculuğa çıkacaksınız.

Tüm ACUPEP hocaları sizlere buradaki çalışmalarınızda yardımcı olmak için tam donanımlılar ve sınıf içi ve dışında ihtiyacınız olan destek ve yönlendirmeyi sağlamak için hazırlar. Sizlere bizimle olan yolculuğunuz boyunca dil ve çalışma becerilerinizi geliştirmenizde ve akademik gelişiminiz hakkında yardımcı olmak ve rehberlik etmekten mutluluk duyacağız. Sizlere tüm program öğretim görevlileri olarak başarılı bir Hazırlık Programı yılı diliyor ve lisans eğitiminize başlarken İngilizce dilinde yetkinlik kazanmış olmanız için bu programdaki derslerinize gereken özen ve zamanı ayırmanızı istiyoruz.

Emrah Akkurt
İngilizce Hazırlık Program Direktörü


Akademisyenler ile Bölüm Sohbetleri

Dekanın Mesajı Video-icon

İngilizce Hazırlık Programı minimum yarım, maksimum 2 akademik yıl süren Eczacılık Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü, Psikoloji Bölümü, Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve Tıp Mühendisliği Bölümü, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Hemşirelik Bölümü ve Tıp Fakültesi öğrencilerine lisans programları eğitim dili İngilizce olduğu için zorunlu bir programdır.

Program, öğrencilerin İngilizce dil becerilerini etkili bir şekilde kullanabilmelerini ve kendilerini akademik ve sosyal ortamlarda ifade edebilmelerini mümkün kılmak üzere hazırlanmıştır. Bu amaca ulaşmak için, dinleme, konuşma, okuma, yazma ve dilbilgisi dersleri Akademik Becerilere Hazırlık dersiyle de desteklenmektedir. Böylece, öğrencilerimizin diğer derslerde öğrendiklerini gerçek akademik hayatta uygulamaya koymaları ve lisans eğitimi ve iş hayatlarında gereksinim duyacakları akademik becerileri edinmeleri sağlanmaktadır.

×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.