Ana içeriğe atla

Hakkında

2007 yılında kurulan Acıbadem Üniversitesi sağlık bilimlerinde uzmanlaşmıştır. Acıbadem Üniversitesi akademisyenleri, dinamik ve çağdaş eğitim programları aracılığıyla sağlık öğrencilerini geleceğin sağlık profesyonelleri olarak yetiştirmektedir. Araştırma laboratuvarlarımız, araştırma odaklı bir üniversite olarak misyonumuzu tamamlayan son teknoloji ekipmanlarla donatılmıştır.

Üniversite, Avrupa'nın en iyi üniversiteleri ile ikili anlaşmaları bulunan Erasmus Programı kapsamında öğrencilerine yurtdışındaki saygın ortak üniversitelerde eğitim görme fırsatı sunmaktadır. Kerem Aydınlar Yerleşkesi, 100.000 m2'lik yüksek teknolojili donanıma sahip kapalı alanı ile öğrencilere ayrıcalıklı bir üniversite deneyimi sunuyor.

Acıbadem Üniversitesi, sağlık, yaşam ve sosyal bilimlerde öncü ve yenilikçi araştırma ve eğitim için dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olmayı hedeflemektedir. Acıbadem Üniversitesi, alanında yetkin, kültürel ve sosyal duyarlılığa sahip, yaşam boyu öğrenme disiplinine sahip, etik değerlere saygı duyan liderler yetiştirmeye kendini adamıştır. Üniversite, çağdaş, yenilikçi ve öncü eğitim ve araştırma ortamları sağlamanın yanı sıra, bilimsel düşünceyi vurgulayarak eğitim, araştırma ve hizmette mükemmelliğe ulaşmak için çalışır.
 

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri

2015 yılında, Birleşmiş Milletler Üye Devletleri tarafından, 2030 yılına kadar 2030 yılına kadar herkes için barış ve refahın sağlanması için, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini (SKH'ler) entegre eden ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'ni (SKH'ler) entegre eden evrensel bir eylem çağrısı yayınlandı. Küresel Hedefler. Tüm SKH'ler birbiriyle bağlantılıdır ve bir alanda atılan adımların diğer alanlardaki sonuçları etkileyeceğini ve sürdürülebilir kalkınmanın sosyal, ekonomik ve çevresel faktörleri dengelemesi gerektiğini kabul eder.

Acıbadem Üniversitesi, Türkiye'nin önde gelen sağlık temalı üniversitelerinden biri olarak misyonunu topluma hizmet, eğitim ve araştırma ile birlikte bilgi üretme ve yaymayı da kapsayacak şekilde genişletiyor. Bir üniversite, yukarıda belirtilen faaliyetlerin uygulanmasıyla toplumda gerçekten bir fark yaratabilir. Üniversite, araştırma, öğretim ve sosyal yardım faaliyetlerine katılmanın yanı sıra, sürdürülebilir bir kampüs kurmaya ve tüm SKH'leri gerçekleştirmek için paydaşlarla birlikte çalışmaya kararlıdır.

Acıbadem Üniversitesi'nin Temel Değerleri ve Stratejik Planı ve bunun sonucunda ortaya çıkan faaliyetler bu küresel hedeflerle uyumludur. Bu hedeflere ulaşmak için Üniversite, sistematik çalışmaların bir ürünü olarak 2022 yılında ilk sürdürülebilirlik web sayfasını ve raporunu hazırlamıştır. Akademik Araştırma Bilgi Sistemi (AVESİS), üniversite mensuplarının bireysel Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda yürüttüğü akademik ve sosyal yardım faaliyetlerini yansıtmak amacıyla “Sürdürülebilir Kalkınma Modülü”nü içerecek şekilde güncellenmiştir.