Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama
Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama

Organ Nakli Uygulama ve Araştırma Merkezi

Gün geçtikçe giderek artan önemli bir sağlık sorunu olan organ yetmezliği olan hastalarına, halen ülkemizin birçok sağlık merkezinde ivedilikle doğru tanı ve tedavi yaklaşımı getirilememektedir.

2007 yılında kurulan Acıbadem Üniversitesi sağlık bilimleri alanında ülkemizde mevcut bulunan açığı kapatmak üzere üstün bilgili, teknoloji kullanabilen, bilim üretebilen, yenilikçi elemanlar yetiştirmeyi hedeflemiştir. Üniversitemiz bünyesinde açılan tüm birimlerin nitelikli insan gücü yetiştiren araştırma odaklı merkezler olmasında, uzun yıllardan beri A kalite sağlık hizmetini en iyi ve güvenilir şekilde vermekte olan Acıbadem Sağlık Grubunun sağlam altyapısı önemli rol oynamaktadır.

Acıbadem Sağlık Grubu 11/10/2010 tarihinden itibaren, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de önemli bir sağlık sorunu olan organ yetmezliği hastalarına Organ Nakli Merkezi çatısı altında multidisipliner yaklaşımla ileri tanı ve tedavi hizmetleri vermektedir. Acıbadem Üniversitesi Organ Nakli Araştırma ve Uygulama Merkezi ise 02/11/2011 tarih 28103 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak faaliyete başlamıştır. Merkezin amacı; Acıbadem Üniversitesi'nin ilgili bölüm, anabilim dalları ve ünitelerinin işbirliği ile her türlü doku ve organ nakli uygulamasını çağdaş düzeyde gerçekleştirmek, doku ve organ nakli konularındaki yeni gelişmeleri ülkemize aktarmak, temel ve uygulamalı araştırmalar yapmak, bu alanda yeni teknikler geliştirmek, organ sağlamak ve toplumun her kesiminin organ nakli konusunda bilinçlenmesine yönelik çalışmalarda bulunmaktadır. ​

Organ Nakli Uygulama ve Araştırma Merkezi
BİZEULAŞIN
Kayışdağı Caddesi No:32, 34752
Ataşehir / İstanbul