Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi’nde Covid-19 Pandemisinden dolayı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından alınan karar gereğince 2019-2020 eğitim öğretim yılı bahar döneminde tüm önlisans, lisans ve lisansüstü programları ve İngilizce Hazırlık Bölümünde örgün eğitim kapsamında verilen teorik dersler ve uygulamalı eğitimler içinde yer alan bazı teorik dersler 23 Mart 2020 Pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitim yolu ile verilmeye başlanmıştır.

Asenkron ve senkron uzaktan eğitim, Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) için öğretim üyeleri ve öğrencilerin kullandığı şifreler ile girilebilen Eğitim Yönetimi Sistemi (EYS) / Learning Management System(LMS) aracılığı ile yürütülmektedir.

Uzaktan senkron eğitim için Perculus Plus sistemi ile çalışan ve OBS’ye entegre, eşzamanlı 2000 öğrenci kapasiteli 45 sanal sınıf kullanılmaktadır.

23 Mart 2020 tarihinde ağırlıklı olarak asenkron başlayan uzaktan eğitim 30 Mart 2020 tarihinden itibaren akademik birimlerin çoğunluğunda EYS’de yer alan ders materyalleri ile desteklenen canlı sanal sınıf ortamında senkron eğitim ile sürdürülmektedir.

23 Mart – 24 Mayıs 2020 Uzaktan Eğitim Raporuna ulaşmak için tıklayın.

Dekanın Mesajı
×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.