Öğrenci Bilgi Sistemi’ne https://obs.acibadem.edu.tr/oibs/ogrenci/ adresinden girebilirsiniz.

Öğrenci Bilgi Sistemi kullanıcı adınız öğrenci numaranızdır.

https://obs.acibadem.edu.tr/oibs/ogrenci/ adresinde “Şifremi Unuttum” linkine tıklayıp sizden istenen bilgileri büyük harf kullanarak eksiksiz doldurunuz. “Şifreyi Sıfırla” butonuna tıkladığınızda şifreniz sistemde kayıtlı eposta(@live.acibadem.edu.tr uzantılı) adresinize gelecektir. Bilgilerinizi doğru olduğundan emin olduğunuz halde sistem size bilgilerin hatalı olduğu mesajını veriyor ise ogrenci.isleri@acibadem.edu.tr eposta adresine durumu anlatan mail atabilirsiniz.

Eposta işlemleri için sistem@cibadem.edu.tr eposta adresinden destek alabilirsiniz.

“Alınan Dersler” alanında dersler görünmüyor ise bu ilgili akademik yılda ders kaydınızın olmadığı anlamına gelmektedir. Konu ile ilgili olarak öğrenci.isleri@acbadem.edu.tr eposta adresine konuyu iletebilirsiniz.

Talebinizi ogrenci.isleri@acibadem.edu.tr eposta adresine iletebilirsiniz. İmzalanmış belgeniz pdf formatında eposta hesabınıza gönderilecektir. Belgenin aslını teslim almak istemeniz halinde size bildirilen tarih ve zaman aralıklarında kampüse gelerek alabilirsiniz.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı sonuna kadar uzaktan eğitim devam edecektir.

Bazı uygulamalı dersler uzaktan eğitim ile tamamlanabilecektir. Bu konuda Dekanlık ve Müdürlükler öğrencilerine gerekli duyuruları yapacaktır.

Covid 19 pandemisi sürecinden kaynaklanan olağanüstü durum geçtikten sonra açıklanacak “Yaz Dönemi” akademik takvimde yapılamayan uygulamalı dersler ve stajların telafisinin yapılması planlanmaktadır. Bu konuda alınan kararlar öğrencilere duyurulacaktır.

Örgün öğretimde olduğu gibi derslere devam zorunluluğu bulunmaktadır. İlgili dersin öğretim elemanı asenkron ve senkron uzaktan eğitim ile verilen derslere öğrencilerin katılımını EYS üzerinden takip etmekte ve raporlamaktadır. EYS de derslere katılım yoklama yerine geçmektedir.

Her Fakülte, Yüksekokul ve Enstitünün sınavlar ile aldığı kararlar öğrencilere 22 Nisan 2020 tarihinden itibaren duyurulacaktır.

Herhangi bir cihazdan (telefon, tablet, bilgisayar) Chrome veya Safari tarayıcılarını kullanarak aşağıdaki linkler üzerinden, OBS (Öğrenci Bilgi Sistemi) için kullandığınız kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapmalısınız.

a. https://acibadem.almscloud.com/Account/LoginBefore

b. Web sitemizdeki hızlı erişim “EYS” linkinden

Kullanıcı adı kısmına öğrenci iseniz; öğrenci numarası, eğitmen iseniz öğrenci işlerinin size verdiği numarayı girmelisiniz.

Aynı bilgiler ile OBS’ ye giriş yapmayı deneyin, aynı hatayı alıyorsanız OBS’ den şifrenizi değiştirmeniz gerekir.

Kullanıcı bilgileriniz yoksa ogrenci.isleri@acibadem.edu.tr adresine mail atarak kullanıcı adı ve şifrenizi isteyebilirsiniz.

Mobil uygulama geliştirme aşamasında olduğu için kullanılamıyor. Geliştirmenin ne zaman biteceği ile ilgili net bir zaman yok.

Bu yüzden uygulama yerine her cihazdan Chrome tarayıcıyı kullanarak aşağıdaki link ile rahatlıkla girebilirsiniz.

https://acibadem.almscloud.com/Account/LoginBefore

Sistemin arka planında öğrencilerin aktivite ilerlemelerini tutan ve rapora yazan bir araç çalışmaktadır. Ancak aracın yaptığı işlem anlık olarak çalışması halinde sistemi yavaşlatacağı için araç gün içinde belirli saat aralıklarında sistem yoğunluğunun az olduğu anlarda çalışmaktadır. Bu nedenle öğrencilerin aktiviteleri tamamladıktan sonra tamamlandı ibarelerini görmeleri için bazen 1 haftayı bulabilen bir süre beklemeleri gerekebilmektedir. Uzaktan eğitim döneminde bu süre daha da uzun olabilir.

Tamamlama kriteri olarak sizden istenileni bir kere yapmanız yeterli, ödevde ise dosya yüklediğiniz yerde yüklediğiniz dosya görünüyorsa ödeviniz yüklenmiştir.

Diğer arkadaşlarınız gördüğü halde siz göremiyorsanız, genel bir sorun değildir. Chrome tarayıcıdan sisteme girmeniz tavsiye edilir.

Internet bağlantı problemi olabilir. Birçok eğitim kurumu uzaktan eğitime geçtiği için ülke geneli böyle sorunlar yaşanabilmektedir.

Ders sırasında sistemden kopmak Internet bağlantı hızınız ile alakalı bir durum. Uzaktan eğitim döneminde bu tür sorunlar ülke geneli yaşanmaktadır. Tekrarını yine LMS içinden izleyebilirsiniz.

×
Arama yapmak için ENTER tuşunu kullanabilir, ▼/▲ tuşları ile önerilenler arasında seçim yapabilir ve ESC tuşu ile kapatabilirsiniz.