En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

Psikoloji

Psikoloji Bölümü

Bölüm Hakkında

Psikoloji, zihinsel, duygusal ve davranışsal süreçleri inceleyen bir bilim dalıdır. Psikoloji Bölümü’nde öğrencilere, bilimsel ve etik anlayışla gözlem ve deney yöntemlerini kullanarak insan davranışlarının incelenmesi ve nedenlerinin ortaya çıkarılması konularında eğitim verilmesi hedeflenir.

Psikoloji Bölümü’nün öğrenim süresi 4 yıldır. Öğrenciler, temel derslerin yanı sıra özellikle son iki yılda seçmeli derslerle Psikoloji’nin ilgi duydukları alanlarında bilgilerini derinleştirirler. Öğrenciler öğretim üyeleri ile beraber çeşitli araştırma projelerinde yer alarak seçtikleri alanlarda becerilerini artırırlar. Üçüncü sınıftan itibaren başlayan stajlar ile de mesleki becerilerini geliştirirler.

Klinik psikoloji, endüstri-örgüt psikolojisi, sağlık psikolojisi gibi belirli bir alanda uzmanlaşmak isteyen öğrenciler dört yıllık eğitimleri sonrası lisansüstü eğitim alarak belli bir alanda uzmanlık elde edebilirler.

BÖLÜM HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İSTİYORUM

BÖLÜM MEZUNU DİYOR Kİ...

BÖLÜM MEZUNU DİYOR Kİ... JANE DOE 2014 Tıp Fakültesi Mezunu Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas tempor erat a suscipit lacinia. Sed nec ex non ex auctor tincidunt. Proin ultricies, quam in tincidunt gravida, lorem arcu feugiat elit, ut facilisis ex magna eu nunc. Donec imperdiet magna at nisl tincidunt, et vestibulum mi aliquet. Sed sed risus vitae augue gravida imperdiet. Vestibulum convallis ligula eu leo semper accumsan. Ut pellentesque egestas leo, in eleifend massa cursus ut. Aliquam sollicitudin ornare sem, et aliquet nulla. Aenean efficitur accumsan fermentum. Nam quis risus arcu.

AKADEMİK KADRO

  • Prof. Dr. Şeyda Türk Smith Prof. Dr. Şeyda Türk Smith Profesör, Fen ve Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü
  • Doç. Dr. Belma Bekci Doç. Dr. Belma Bekci Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi
  • Doç. Dr. İlyas GÖZ Doç. Dr. İlyas GÖZ Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi
  • Dr. Öğr. Üyesi Esra BAL Dr. Öğr. Üyesi Esra BAL Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi
  • Dr. Öğr. Üyesi Sebnem Akan Dr. Öğr. Üyesi Sebnem Akan -
  • Öğr. Gör. Melih Barsbey Öğr. Gör. Melih Barsbey Öğretim Görevlisi
  • Arş. Gör. Aysenur Aktas Arş. Gör. Aysenur Aktas Araştırma Görevlisi (Uzman Psikolog)
  • Arş. Gör. Begum Ozbek Arş. Gör. Begum Ozbek Araştırma Görevlisi
TÜMÜNÜ GÖR

Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü

Kayışdağı Cad. No:32 Ataşehir/İSTANBUL

0216 500 44 44