En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce)

Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) Bölümü

Bölüm Hakkında

Moleküler Biyoloji ve Genetik, virüsler ve tek hücreli basit mikroorganizmalardan insan gibi karmaşık canlılara kadar yaşamın moleküler temellerini, canlıların birbiri ve cansız çevreleri ile ilişkilerini araştıran güncel ve her geçen gün daha da öne çıkan bir bilim dalıdır.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü alanında ileri omiks ve hücre teknolojilerini kullanarak kanser, yaşlanma ve dejeneratif hastalıklar gibi önemli sorunların çözümüne katkıda bulunan araştırmalar yapmaktadır. Bu konularda çalışacak araştırmacı, AR-GE uzmanı ve nitelikli teknik profesyonelleri yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nün öğrenim süresi 4 yıl olup öğrenim dili İngilizce’dir. Bölüme yeni başlayacak öğrenciler akademik yıl başlamadan İngilizce Yeterlilik Sınavı’na girerler. Yeterli başarıyı gösteremeyen öğrenciler bölüme başlamadan önce İngilizce Hazırlık Programı’nda eğitim alırlar.

Bölümdeki teorik dersler konularında uzman deneyimli öğretim üyeleri tarafından verilir. Bu teorik eğitim laboratuvar uygulamaları, stajlarla ve bitirme projesi ile pekiştirilir.

BÖLÜM HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İSTİYORUM

BÖLÜM MEZUNU DİYOR Kİ...

BÖLÜM MEZUNU DİYOR Kİ... JANE DOE 2014 Tıp Fakültesi Mezunu Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas tempor erat a suscipit lacinia. Sed nec ex non ex auctor tincidunt. Proin ultricies, quam in tincidunt gravida, lorem arcu feugiat elit, ut facilisis ex magna eu nunc. Donec imperdiet magna at nisl tincidunt, et vestibulum mi aliquet. Sed sed risus vitae augue gravida imperdiet. Vestibulum convallis ligula eu leo semper accumsan. Ut pellentesque egestas leo, in eleifend massa cursus ut. Aliquam sollicitudin ornare sem, et aliquet nulla. Aenean efficitur accumsan fermentum. Nam quis risus arcu.

AKADEMİK KADRO

  • Prof. Dr. M. Cengiz YAKICIER Prof. Dr. M. Cengiz YAKICIER Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı
  • Prof. Dr. Meltem MÜFTÜOĞLU Prof. Dr. Meltem MÜFTÜOĞLU Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi
  • Dr. Öğr. Üyesi Emre Deniz Dr. Öğr. Üyesi Emre Deniz Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi
  • Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Tokcaer Keskin Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Tokcaer Keskin Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi
  • Dr. Öğr. Üyesi Nazli Keskin Dr. Öğr. Üyesi Nazli Keskin
  • Arş. Gör. Tuğçe İlhan Arş. Gör. Tuğçe İlhan Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Araştırma Görevlisi
  • Öğr. Gör. Şirin YÜKSEL Öğr. Gör. Şirin YÜKSEL Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Görevlisi
TÜMÜNÜ GÖR

Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü

Kayışdağı Cad. No:32 Ataşehir/İSTANBUL

0216 500 44 44